600TL civarı Koltuk seçimi

Peki bu sitede ki koltuklara o paralar değer mi?

Eğer bilgisayar başında saatler harcıyorsanız değer. Sağlık açısından çok önemli, kötü bir sandalyede oturmak bel fıtığına bile sebep olabilir. 2 üründe indirim var kaçırmayın derim.

Eğer bilgisayar başında saatler harcıyorsanız değer. Sağlık açısından çok önemli, kötü bir sandalyede oturmak bel fıtığına bile sebep olabilir. 2 üründe indirim var kaçırmayın derim.

Bende koltuk arıyordum. Bir tanesini seçin de, sık kullanılanlara ekleyim. Birkaç aya alayım? Bayağı oturuyorum PC başında.

Bende koltuk arıyordum. Bir tanesini seçin de, sık kullanılanlara ekleyim. Birkaç aya alayım? Bayağı oturuyorum PC başında.
Bu tarz bir koltuğum yok ama kullanıcı yorumlarına göre şunları tavsiye edebilirim:

Bildiğimiz sandalyelere havalı şekiller katıp renklendirince birden oyuncu koltuğu oluyor. Eğer alacaksanız alacağınız koltuk 1000TL'nin üstünde olsun. O yüzden 2. linkteki koltuğu alabilirsiniz. Ama ikisi de rahat bir şeye benzemiyorlar denemeden bilemeyiz.
5 Yıldır tamda anlattığın tarzda bir koltuk kullanıyorum ve inan bana bildiğimiz sandalyelere benzemiyorlar. En azından benim bildiklerime. Tabi ki oyuncu koltuğu adı altında satılan ucuz replikalardan bahsetmiyorum. Fiyat performans ürünü olanlardan bahsediyorum.

5 Yıldır tamda anlattığın tarzda bir koltuk kullanıyorum ve inan bana bildiğimiz sandalyelere benzemiyorlar. En azından benim bildiklerime. Tabi ki oyuncu koltuğu adı altında satılan ucuz replikalardan bahsetmiyorum. Fiyat performans ürünü olanlardan bahsediyorum.
Doğrudur hocam, her ucuz ürün aynı değildir tabii ki. Piyasadaki koltukların %90'ı bu şekilde ama. Sizin kullandığınız koltuğun linkini atarsanız arkadaşımızda yararlanabilir.

Bence IKEA'da veya Koçtaş'taki koltuklara bak. Çok ergonomik değiller gibi. Muhakkak S şeklinin olması gerekiyor bel sağlığı için. Mesela bu olabilir.
İnan bana bu tarz sandalyelerde çok fazla zaman geçirdim ve uzun kullanımlar için kesinlikle rahat değiller.
1- Geniş değiller. Ben yayılmayı sevdiğim için beni aşırı rahatsız ediyor.
2- Filelilerde en ufak bir yırtılmada komple file gidiyor.
3-Dediğim gibi yayılmayı seviyorum, bu tarz sandalyelerde sağa sola çok yaslanınca sandalyenin düzlüğü gidiyor ve düz otururken bir anda sandalye sağa sola eğilmeye başlıyor.

Ikea'dan yıllar önce aynı attığın gibi bir koltuk almıştım ve sadece 4 ay dayandı.
Doğrudur hocam, her ucuz ürün aynı değildir tabii ki. Piyasadaki koltukların %90'ı bu şekilde ama. Sizin kullandığınız koltuğun linkini atarsanız arkadaşımızda yararlanabilir.
Şu anda bunu kullanıyorum: Max Office Racing Oyuncu ve Çalışma Koltuğu - Gri-Siyah-Kırmızı Fiyatı ve Özellikleri
tabi suni deri olduğu için 5 yılda bütün deri kalktı, yırtılmalar oldu. Yeni koltuk alma sebebim tamamen dökülen suni deri parçalarının odayı leş gibi yapması, yoksa koltuk hala sağlam ve çok rahat.
Tabi ben zamanında 330 TL'ye almıştım, 900 TL vermeye değer bulmadım açıkçası.

Tulpar'ı kullanıyorum.Geriye yaslanma özelliği güzel , ama sırtı tam sabitleyemiyosun.Mesela dik oturmak istediğim zamanlarda ,kolu itmeme rağmen hala hafif bir şekilde yaylanıyor.Belki bendeki koltuktan kaynaklıdır emin değilim.Önceki ofis koltuğum yüzünden kuyruk sokumu kısmında çok ağrı hissediyodum.Bunda bulunan bel desteği sayesinde daha o ağrıyı hissetmedim.Oturma kısmındaki sünger, açıkcası pek kaliteli değil.Hele 7 - 8 saat oturursan dümdüz olabilir.Sırt kısmı güzel, dizi izlerken bende aynı pozisyonda izliyorum ve zevkli.Kollarıda kademeli olarak indirip kaldırabiliyosun.Bence güzel bir özellik.

Edit:Benden mi kaynaklı bilmiyorum ama arkaya gerile gerile yaslanmaktan dolayı oturma ile yaslanma kısmındaki L benzeri demiri yamulttum.Düzetlmeside hiç kolay değil.(92 kiloyum)

Tulpar'ı kullanıyorum.Geriye yaslanma özelliği güzel , ama sırtı tam sabitleyemiyosun.Mesela dik oturmak istediğim zamanlarda ,kolu itmeme rağmen hala hafif bir şekilde yaylanıyor.Belki bendeki koltuktan kaynaklıdır emin değilim.Önceki ofis koltuğum yüzünden kuyruk sokumu kısmında çok ağrı hissediyodum.Bunda bulunan bel desteği sayesinde daha o ağrıyı hissetmedim.Oturma kısmındaki sünger, açıkcası pek kaliteli değil.Hele 7 - 8 saat oturursan dümdüz olabilir.Sırt kısmı güzel, dizi izlerken bende aynı pozisyonda izliyorum ve zevkli.Kollarıda kademeli olarak indirip kaldırabiliyosun.Bence güzel bir özellik.
Terletme olarak yorumun ne acaba ? Uzun süre kullanınca sırtta çok terleme yapıyor mu ?
Bu arada yorumun için ayrıca teşekkürler.

Geri
Yukarı