600TL VDSL modem önerisi

jaraiyas

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar, TurkNet 75 Mbit'e kadar VDSL internetini kullanıyorum. 5GHz desteği olan yazılım ve donanım olarak stabil uğraştırmayacak modem önerilerinizi bekliyorum. Bütçe 600TL civarı.

Bu ürünün yazılım desteği ve performansı güzel evet. Fakat bu kadar para verilirken Gigabit portu bulunmayan bir ürün almak ne kadar mantıklı bilemiyorum.
@jaraiyas Bu ürünleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

https://www.hepsiburada.com/tp-link...-port-vdsl-adsl2-modem-router-pm-HB0000024HUW

Bütçeyi esnetebilirim derseniz de buna bir göz atın derim.

Aslında bende VR600 düşünüyorum detaylı bir inceleme arıyorum arayüz donanım olarak aslında modemi kurup unutmak istiyorum keenetic güncel olsa da öyle bir modem değil. 6 ay kadar şehir dışında olacağım beni arayıp internet ile ilgili modem ile ilgili şikayette bulunmasınlar.

Türkiyede ev kullanıcısı 1 gigabit alıyor mu ki?
Gigabit portları sadece internet altyapısı ile kullanmak gerekmiyor. Evimde kullandığım TV ve 3 bilgisayarı birbirine bağlamakta kullanıyorum. Cihazlar arası dosya transferi gerçekleştirirken farkı gözle görülür derecede hissediyorum. Ayrıca Turknet fiber altyapısına sahipseniz evet ev kullanıcısı 1 Gigabit internet kullanabiliyor.

Türkiye'de ev kullanıcısı 1 gigabit alıyor mu ki?

O gigabit portuna Ethernet kablosu taktığında stabil bir internet almanı ve eğer network kartın varsa hızlı bir veri aktarımı yapılmasını destekliyor. Kendi modemimde keenetic omni DSL mobil uygulaması ile kolayca yönetebilirsin ve eğer doğru yere koyabilirseniz stabil bir çekim alanı oluşturabilirsiniz son bir şey söyleyeyim WPA3 şifreleme kullanılıyor ve nesnelerin interneti olayını çok iyi ele almışlar yani benim tercihim keenetic extra DSL olurdu.

Gigabit portları sadece internet altyapısı ile kullanmak gerekmiyor. Evimde kullandığım TV ve 3 bilgisayarı birbirine bağlamakta kullanıyorum. Cihazlar arası dosya transferi gerçekleştirirken farkı gözle görülür derecede hissediyorum. Ayrıca Turknet fiber altyapısına sahipseniz evet ev kullanıcısı 1 Gigabit internet kullanabiliyor.
O gigabit portuna Ethernet kablosu taktığında stabil bir internet almanı ve eğer network kartın varsa hızlı bir veri aktarımı yapılmasını destekliyor. Kendi modemimde keenetic omni DSL mobil uygulaması ile kolayca yönetebilirsin ve eğer doğru yere koyabilirseniz stabil bir çekim alanı oluşturabilirsiniz son bir şey söyleyeyim WPA3 şifreleme kullanılıyor ve nesnelerin interneti olayını çok iyi ele almışlar yani benim tercihim keenetic extra DSL olurdu.
Teşekkür ederim bilgi için bilmiyordum.

Aslında bende VR600 düşünüyorum detaylı bir inceleme arıyorum arayüz donanım olarak aslında modemi kurup unutmak istiyorum keenetic güncel olsa da öyle bir modem değil. 6 ay kadar şehir dışında olacağım beni arayıp internet ile ilgili modem ile ilgili şikayette bulunmasınlar.
VR600 eski modemimdir, kesinlikle o paraya değmez. Şu anda ise Keenetic Extra DSL kullanıyorum. Extra DSL her konuda çok daha üstün. Sadece gigabit port yok ki bu durum %99 kullanıcı için bir şey ifade etmiyor. Normal kullanıcı sadece interneti kullanıyor çünkü, ethernet ile dosya aktarımı yapmıyor, dolayısıyla da FE fazlasıyla yetiyor sadece internet için.

Sadece yazılım ve stabilliği yeter ya. Altyapıda sorun yoksa arayıp şikayette bulunmazlar. Piyasadaki tak-unut, en stabil modem şu anda. Bunu piyasadaki çoğu modemi kullanmış biri olarak yazıyorum.

Geri
Yukarı