600W 80+ Gold PSU önerisi

Sizce sorun yaşama ihtimalim yüksek mi?
Dostlar @Andar Han @Mehmet A kararımı verdim. SilverStone PSU'yu iade edip yerine XPG Core Reactor alacağım. Son kez bu PSU için de soruyorum. Bunda coil whine gibi bir sorun yaşama ihtimalim yüksek mi?

Coil whine olmaması için en kesin çözüm. Sisteminizin çektiği güce yakın güç veren bir PSU kullanmamaktır. Miktarlari salliyorum, 500W kalitesiz bir PSU ile 150-200W'lık bir sistem beslerseniz, sorun yaşama ihtimali gayet düşer. Ama o PSU ile o sistemi 2-3 yıl beslemeye devam ettikçe parça eskimesi ve çalişma şartlarından ötürü yine coil whine ihtimali oluşur.

Bu konuda, net olur ya da net olmaz denmesi mümkün değildir. Ek olarak coil whine sesten baska bir zarara sebep olmaz. Ama XPG Core Reactor gayet kaliteli, korumaları üst düzeyde ve yeni nesil teknolojileri barındıran bir PSU'dur.

Bana 550 al diyorlar. R5 3600 ve RTX 2060 istiyorum.
High Power Performance GD ve XPG Core Reactor serilerinin coil whine olasılığı çok daha düşük, mümkün olan en yeni ve üst seviye olan LLC ve DC-DC topolojilerilerini kullaniyorlar. Tabii kesinlikle olmaz diye bir mevzu da yok. Bobindir titrer. :)

Bu dediğinizden ötürü de düşük olacağını düşünüyorum.

550W, o sisteme yeter ama sizin coil whine yönündeki ısrarlı isteğinize bir çözüm olabilir mi? Meçhul.
Tamamdır hocam. XPG Core Reactor alacağım. Sadece dediğim gibi bu coil whine işi çok kafama takıldı. Yani cw ihtimali herhangi bir PSU'dan daha yüksek değilse sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı