600W 80+ Gold PSU önerisi

O yüzden XPG Core Reactor al :D Hem üst seviye çok kaliteli, modüler güzel bir PSU kullanırsın.
Evet de işte fiyatı yüksek :/.

Bir arkadaşla konuşmuştum. Şimdi bende Cooler Master MWE V2 600W 80+ Bronze vardı. Sorunlu olduğunu öğrenip iade ettim. O arkadaşla High Power'la ilgili konuşurken:
High Power'da coil whine yaşama ihtimalin Cooler Master'a kıyasla daha düşük, dedi. Öyle bir durum var mı? Yani bu PSU'da coil whine yaşama ihtimalim düşük mü diğer PSU'lara göre?

Şu yazdığım hakkında ne diyebilirsiniz?
Bir de SilverStone olan mı daha iyi High Power olan mı?

High Power Performance GD ve XPG Core Reactor serilerinin coil whine olasılığı çok daha düşük, mümkün olan en yeni ve üst seviye olan LLC ve DC-DC topolojilerilerini kullaniyorlar. Tabii kesinlikle olmaz diye bir mevzu da yok. Bobindir titrer. :)

High Power performance gd ve XPG Core Reactor serilerinin coil whine olasılığı çok daha düşük, mümkün olan en yeni ve üst seviye olan llc ve DC-DC topolojilerilerini kullaniyorlar. Tabii kesinlikle olmaz diye bir mevzu da yok. Bobindir titrer. :)

SilverStone olan öyle değil mi?

Evet de işte fiyatı yüksek :/.

Şu yazdığım hakkında ne diyebilirsiniz?
Bir de SilverStone olan mı daha iyi High Power olan mı?
Bence Silverstone. Tier List de ikisi de B tier ve Btier de de aynı seviye (renkler de seviye belirliyor biraz). Performance GD den daha ucuz ve sanırım Tuf Gaming PSU lar da bu PSU.

Bence SilverStone. Tier List de ikisi de B tier ve Btier de de aynı seviye (renkler de seviye belirliyor biraz). Performance GDden daha ucuz ve sanırım TUF Gaming PSU'lar da bu PSU.

Şu an benim için en çok kafama takılan coil whine olup olmaması. @Andar Han'ın dediği olay var mı bu PSU'da?

O topolojilerden var mı bu SilverStone PSU'da da?

PSU'nun iç yapısına dair bilgi yok. Overclockers.ru da bir inceleme mevcut ama onlar da sanki daha çok voltaj ve yük testlerine bakmışlar ve bu konularda başarılı olduğunu, 450-500W'lardan sonra sesli olduğunu ifade etmişler. İyi olma olasılığı yüksek bir PSU lakin "coil whine" iyilik veya kötülük ile alakalı bir mevzu değil ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı