60Hz 1920x1080 monitör vs 75Hz 1440x900 monitör

altempleton

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde bir adet 60 Hz 1920X1080 AOC monitör var. çok kaliteli bir şey değil, bir tane de 1440X900 75 Hz monitör var Samsung. Büyüklük dışında Samsung daha iyi gözüküyor. sizce hangisini kullanayım? Hz'den kısıp büyüğü mü, büyüklükten kısıp kaliteliyi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar elimde bir adet 60 Hz 1920X1080 AOC monitör var. Çok kaliteli bir şey değil, bir tane de 1440X900 75 Hz monitör var Samsung. Büyüklük dışında Samsung daha iyi gözüküyor. Sizce hangisini kullanayım? Hz'den kısıp büyüğü mü, büyüklükten kısıp kaliteliyi mi?

Hocam ben olsam 1920X1080 olan monitörü kullanıp overclock yapıp Hz'ini yükseltmeyi denerdim. Eğer böyle bir şey yapmak istemiyorsanız oynadığınız oyunlara bağlı olarak rekabetçi oyunlar oynuyorsanız 75Hz'i, standart webde gezinme gibi kullanıyorsanız 1080P olanı kullanabilirsiniz.
Diğer monitörü de ikincil olarak kullanıp çift monitör yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam ben olsam 1920X1080 olan monitörü kullanıp overclock yapıp Hz'ini yükseltmeyi denerdim. Eğer böyle bir şey yapmak istemiyorsanız oynadığınız oyunlara bağlı olarak rekabetçi oyunlar oynuyorsanız 75Hz'i, standart webde gezinme gibi kullanıyorsanız 1080P olanı kullanabilirsiniz.
Diğer monitörü de ikincil olarak kullanıp çift monitör yapabilirsiniz.

Hocam monitöre overclock nasıl yapabilirim basit bir işlem mi?

Hocam monitöre overclock nasıl yapabilirim basit bir işlem mi?
Buradaki rehberlerden yararlanarak yapabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı