Elektrik kesintisi sonrası GTX 1650 sistem açılmıyor

Lucy

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Ballistix 8 GB 3000 MHz
Ekran kartı
Inno3d GTX 1650
Anakart
Biostar H310mhp
İşlemci
i3-9100f
Elektrik kesintisi sebebiyle masaüstü PC'm açılmıyor. Güç konusunda herhangi bir problem yok, tüm fanlar çalışıyor, güç düğmesi ile PC kapatılamıyor. Farklı bir ekran kartı takarak denedim yine görüntü alamadım, anakart değişimi kurtarır mı?

En iyi ihtimalle BIOS'un çöktü. Elektrik akımından dolayı bazen oluyor. Anakartta 2 pinli clrtc dişler olacak oraya 10-15 saniye tornavida ucuyla tut. Böylelikle BIOS'un resetlenir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Elektrik kesintisi sebebiyle masaüstü PC'm açılmıyor. Güç konusunda herhangi bir problem yok, tüm fanlar çalışıyor, güç düğmesi ile PC kapatılamıyor. Farklı bir ekran kartı takarak denedim yine görüntü alamadım, anakart değişimi kurtarır mı?

Power kablosunu çıkarıp takmayı dene bir bakalım.

PSU'nun fişini çekin. Power düğmesine birkaç saniye basılı tutun, fişi takıp çalıştırın.
PSU'nun fişini çekin. Power düğmesine 5-10 saniye basılı tutun, fişi takıp çalıştırın. Bu yöntem statik elektriği alır.
Power kablosunu çıkarıp takmayı dene bir bakalım.

Denemiştim faydası olmadı maalesef.

Büyük ihtimal anakart yanmasından dolayı açılmıyor. Herhangi bir bip bip tarzı ses çıkarıyor mu?
Üzerinde buzzer ve led bulunmuyor.

En iyi ihtimalle BIOS'un çöktü. Elektrik akımından dolayı bazen oluyor. Anakartta 2 pinli clrtc dişler olacak oraya 10-15 saniye tornavida ucuyla tut. Böylelikle BIOS'un resetlenir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu yöntemi hatırlattığın için teşekkür ederim. Denemediğim tek yöntemdi ancak hastayı yine kurtaramadık...

Yardım etmeye çalışan herkese teşekkürler, problem kesinlikle anakart'mıdır ona göre hiç servis ya da rastgele bir Tekniker'e göndermeden anakart, işlemci bakacağım.

Son düzenleme:
Problem güç kaynağında da olabilir. Aynı durumu yaşadığımda güç kaynağını değiştirdim düzeldi.
Yardım etmeye çalışan herkese teşekkürler, problem kesinlikle anakart'mıdır ona göre hiç servis ya da rastgele bir Tekniker'e göndermeden anakart, işlemci bakacağım.

Böyle durumlarda ilk bakılması gereken parça güç kaynagidir. Sisteme enerji verebiliyor olması sağlam olduğu anlamına gelmez. Farklı bir güç kaynağı dene, buyuk ihtimalle sorunun çözülecek.

Geri
Yukarı