60Hz vs 75Hz monitör

Şahsen monitörüm kendi kendine 60Hz'e düşünce masaüstünde bile fark ediliyor. Kullana kullana fark ediyorsunuz.

İki monitör arasında tek fark Herz değerleri ise ve çok sık monitör değiştirmiyorsanız almamanız daha mantıklı olur. Bir süre daha birikim yapıp daha iyisini almanız çok daha mantıklı olur. Şuan ki monitörünüze OC yaparak daha fazla Herz almanız mümkün.
Öte yandan nasıl olsa çok sık monitör değiştiriyorum zaten, şimdilik idare etsin düşüncesinde iseniz YouTube üzerinden karşılaştırma videolarını izleyerek aradaki farka bakın. Sizin için yeterli bir fark olacak mı?

Şahsen monitörüm kendi kendine 60Hz'e düşünce masaüstünde bile fark ediliyor. Kullana kullana fark ediyorsunuz.

60Hz 1ms monitör kullanıyorum ve çoğunlukla çoğu yeni AAA oyunu yüksek/ultra ayarlarda 60 FPS ve üzeri oynuyorum (RX 5500XT) 144Hz tam olarak ne ne kadar farkeder bu tür durumlarda? 144Hz ekran hiç denemediğim için bilmiyorum fakat masaüstü kullanımda ve 60-80 FPS ağırlıklı oyun deneyiminde 144Hz çok farkeder mi? Yüksek FPS değerlerine çıkabileceğim rekabetçi oyunlarla pek aram yok. İkisini de kullandığın için bulmuşken sormak istedim deneyimlerini 🙂

60Hz kullanırken 75Hz e geçilmez, ha sistem toplarsın para yoktur 60Hz yerine 75Hz alınır ama asla 60 tan 75 e geçiş için para vermeye değmez. Farkı var mı dersen tabii ki var ama monitör değiştirmeye bile değmez.
60Hz 1ms monitör kullanıyorum ve çoğunlukla çoğu yeni AAA oyunu yüksek/ultra ayarlarda 60 FPS ve üzeri oynuyorum (RX 5500XT) 144Hz tam olarak ne ne kadar farkeder bu tür durumlarda? 144Hz ekran hiç denemediğim için bilmiyorum fakat masaüstü kullanımda ve 60-80 FPS ağırlıklı oyun deneyiminde 144Hz çok farkeder mi? Yüksek FPS değerlerine çıkabileceğim rekabetçi oyunlarla pek aram yok. İkisini de kullandığın için bulmuşken sormak istedim deneyimlerini 🙂
Senin için en güzeli 60Hz IPS monitör almak olacaktır şuanda, 144lü FPS lerin yanından bile geçemiyormuşsun zaten, hem de AAA oynadığın için tepki süresi pek umrunda değildir, görsel kalite yaşarsın en azından :).

Yeni konular

Geri
Yukarı