60Hz laptop paneli 120Hz veya 144Hz panelle değişir mi?

Kutluhan23718

Hectopat
İyi günler dilerim, başlıkta da belirttiğim HP Gaming Pavilion 15-DK0014NT model Laptop'um 60Hz IPS panele sahip. Acaba ona uygun 120Hz veya 144Hz panel bulup takıp yükseltme yapabilir miyiz? Başka bir model olan HP Gaming Pavilion 15-DK0009NG panel laptop 144Hz panele sahip mesela bu panelle benim panel uyumlu olur mu? YouTube'da 60Hz'i 120Hz'e yukselten başka marka model bilgisayarlar gördüm. Yardımlarınız için teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bildiğim kadarıyla monitörü ekranı değiştirerek bunu sağlayabiliyorsunuz. Ancak bunu yaptığınızda büyük ihtimalle laptop garanti dışı kalacaktır. Hatta yapsanız bile belki yazılımsal olarak laptop bunu desteklemeyip, 60 Hz üzerinden görüntü vermeye devam edebilir. Üretici firma ile iletişime geçip bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Arrandale ve sonraki platformlarda kuzey köprüsü işlemcilerin içerisine yerleştirildi. Güney köprüsünü soruyorsan işlemcinin ve ekran kartının tam arasında kalan yonga.

Ayrıca cihazda arıza tespiti yapmadan hiçbir mikro işlemciyi ısıtma. Sorun güney köprüsündeyse eğer ısıtmak en fazla geçici bir çözüm olur ve arızayı daha fazla onarılamaz hale getirirsin. Profesyonel bir teknik servise bavşur.

Hocam yardımınızı isteyeyim dedim sitede PM atılmıyor sanırım, BOE080D numaralı 60Hz 15.6 Full HD IPS panelim var HP Pavilion 15-DK0014NT laptopum, ekran panelini 120Hz veya 144Hz IPS bir panelle değişebilir miyim acaba uygun panel baktım bulamadım yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

HP Türkiye Whatsapp destek hattına sahip, oradan müşteri hizmetleri ile görüşmeni ve sormanı öneririm. Mesai saatleri içinde 10-15 dk içinde dönüyorlar.

Geri
Yukarı