60Hz monitör kullanılır mı?

MSGADZE

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, elimde 60Hz 1400x1050 monitör var bu monitör iş görür mü? Çok hardcore oyun oynamıyorum genellikle hikayeli oyunlar oynuyorum bazen de CS:GO ve Valorant giriyorum.
Sistemim: Ryzen 3 2200G.
16 GB 8x2 3200MHz RAM.
A320M S2H.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hikayeli oyunda iş görür. CS ve Valorant'ta ise çok büyük ihtimalle düşük çözünürlüklerde 75 Hz'e çıkıyordur monitörünüz.

Arkadaşlar selam, elimde 60Hz 1400x1050 monitör var bu monitör iş görür mü? Çok hardcore oyun oynamıyorum genellikle hikayeli oyunlar oynuyorum bazen de CS:GO ve Valorant giriyorum.
16 GB 8x2 3200MHz RAM.
A320M S2H.

Valorant ve CS:GO'da dezavantajlı oynarsın. Onun dışında hikayeli bir oyunda gözle görülür bir sıkıntı olmaz.

Ben yüksek ranklara kasacağım gibi bir derdin yoksa her türlü keyif alırsın.

CS:GO ve Valorant'ta 60Hz TV ekranı ile oynuyorum. Hemde Bluetooth klavye ve fare ile. Herhangi bir başarısızlık, oynayamama, ping söz konusu değil diğer arkadaşların dediğinin tersi olarak. Gecikme kısmı sadece Bluetooth kontrol cihazları ile oynadığımdan olabilir. Ama dediğim üzere üzecek bir Hz değeri değil. Yüksek tazeleme oranı olan monitör tabii ki iyidir ama elinde bu varsa bu da seni idare eder.

16 GB 8x2 3200MHz RAM.
A320M S2H.
Hemen hemen aynı sistem ve monitör vardı.Şuan 165 hz monitöre geçtim valorant ve csde fark yaratıyor ama hikayeli oyunlarda 60 hz işinizi görür.

Bilgisayarda uzun vakit geçiren biriysen paraya kıy (3.5-4K yeterli) IPS panel, 144Hz+ sağlam bir monitör çek hayattan zevk alırsın. O renkler, o akıcılık seni öyle bir tatmin eder ki offf anlatamam. Ama şart mı? Asla değil. Yıllarca 60 Hz 21.5 inch LED monitör kullandım. Hiç de gocunmadım. Ama ne zaman ki şu anki monitörüme geçtim (ki monitör sektörü içinde "ahım şahım" bir monitör değil, tam F/P ürünü: G24F-2 ) o zaman bilgisayara bakmaktan keyif aldım resmen. Dedim ben yaşamıyormuşum.

16 GB 8x2 3200MHz RAM.
A320M S2H.

Bazılarına sorsan kullanılmaz. Gayet de kullanabilirsin. Gözün 50Hz ve üstünü gayet de algılıyor zaten.

16 GB 8x2 3200MHz RAM.
A320M S2H.

Rekabetli oyunlar oynanmayacaksa CS:GO Valorant gibi sorun olmaz. Kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı