60Hz monitörde 120 FPS'den 90 FPS'e düşünce kasma hissi oluyor

Emiko7

Hectopat
Makaleler
1
Öncelikle merhaba. Valorant oynarken bazen güzel klipler çıkıyor ve bende bunları hemen klip almak için Windows'un kendi klip alma yöntemini kullanıyorum (Win+alt+g). Fakat klip almak için doğal olarak oyunu kaydediyor ve kaydetmeyi açınca oyunum yaklaşık 30 FPS düşüyor. Fakat sorunum ise ekranım 60Hz ve oyun 120FPS'den 90FPS'e düşmesine rağmen 90'a düşünce kasıyor gibi geliyor. Bunun nedeni ne olabilir? Şimdiden teşekkürler.

Sistemim;
Bilgisayar marka, modeli: Monster Abra A5 v13.3
Ekran kartı: 1050 Ti 4 GB.
İşlemci: i5 8300h 2.3GHz
RAM: 8 GB (1x8GB) DDR4l1.2v 2666MHz SO-DIMM

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun nedeni monitörün 60 FPS'ten fazlasını gösteremese bile size o FPS'i farenin hissiyatı verebiliyor. Yani tamamen imlecin akıcılığı.

Ayrıca V-sync'i açmayı deneyin.

Bu bende de var hocam. Benim sistem 300 FPS alınca kasma hissi oluyor Hz 144 olmasına rağmen. Video almaya çalışsam FPS 1000 olsa da kasma hissi oluşuyor. Klip de alamıyorum ve sinir ediyor. Tek Minecraft oynuyorum zaten FPS pek düşmüyor. Garantiye de göndermeye üşeniyorum kartı böyle kullanıyorum. Kaç tane konu açtım ama çözemedim. Üretim sıkıntısı yüksek ihtimalle. Bir ara vereceğim garantiye çözeceğim sorunu. Ya da satıp üstüne ekleyip 6600 XT'ye geçerim.

Bu bende de var hocam. Benim sistem 300 FPS alınca kasma hissi oluyor Hz 144 olmasına rağmen. Video almaya çalışsam FPS 1000 olsa da kasma hissi oluşuyor. Klip de alamıyorum ve sinir ediyor. Tek Minecraft oynuyorum zaten FPS pek düşmüyor. Garantiye de göndermeye üşeniyorum kartı böyle kullanıyorum. Kaç tane konu açtım ama çözemedim. Üretim sıkıntısı yüksek ihtimalle. Bir ara vereceğim garantiye çözeceğim sorunu. Ya da satıp üstüne ekleyip 6600 XT'ye geçerim.
Çok kötü birşey aynı zamanda da çok saçma birşey biraz araştırdım ama bir kaç arkadaş daha çözüm bulamamış umarım çözülür yakın zamanda.
Bunun nedeni monitörün 60 FPS'ten fazlasını gösteremese bile size o FPS'i farenin hissiyatı verebiliyor. Yani tamamen imlecin akıcılığı.

Ayrıca V-Sync'i açmayı deneyin.

V-Sync açınca input lag oluşuyor maalesef.

Geri
Yukarı