60Hz monitörde 60FPS üzerini görebilir miyiz?

Samsung 60 Hz monitörümü 75 hz olarak kullanıyorum şu an. Daha fazlasına da çıktı ama monitör uyarı verdiği için risk almak istemedim...

Nvidia tabanlı ekran kartın var sa nvidia denetim masasına gir oradan çözünürlük değiştirme bölümüne gir.
Kullandığın çözünürlüğü seçip en altta özelleştir bölümünü seç hz bölümünden yavas yavas artıra artıra dene zaten test seçeneği var , çok zor değil biraz kurcala.

ekran kartın amd tabanlı ise nette araştır gerekli bilgiye ulaşırsın...

Monitör'e overclock, oynat bakalım 1260c2473e07117a3e1280b2736ec1961e942fdf.jpg

Arkadaşlar bu konuda size katılmıyorum. Net bir cümle kurmak gerekirse ; Monitörün 60Hz değerine sahip olsa bile 60'dan fazla FPS değeri alırsan bunu kesinlikle fark edebilirsin. Örneğin 120FPS aldınız, bunu fark edebilirsiniz 60Hz panelde bile.

Konuda sorulan soru "İnsan gözü 60'dan sonrasını algılayabilir mi" değil.
Konuda sorulan soru ; "60Hz monitör 60'dan fazla gerçek FPS verebilir mi" dir.:like:

Verebilir ve sen de bu akıcılığı gerçek hayatta fark edebilirsin. Aldığın 120Hz değeri hayali değildir yani.
60Hz monitör, çok uçmamak kaydıyla daha yüksek gerçek FPS değerleri sunabilir, yanında dezavantajlarıyla birlikte.

Yalnızca yırtılma - takılma denen dezavantaj ile karşılaşırsınız. Zaten NVDIA ve AMD tarafında da bu tip sorunları aşmak için geliştirilen teknolojiler, bu yazılımlar ile de uyumlu monitörler mevcut. Örneğin AMD tarafında FreeSync teknolojisi var, bu özelliğe sahip monitörleri de kullanmanız gerekiyor tabi.

144HZ pürüzsüz bir görüntü almak istiyorsan 144HZ bir monitöre, ek olarak ilgili çözünürlük ayarlarında 144+ FPS alabileceğin bir GPU satın alman gerekir. Ev kullanıcısı için gerekli mi? Hayır.

Yani biraz haklı gibisin ama o öyle olmuyor monitör 60 hz destekleyebiliyor sen 120 FPS alsan dahi sana bir katkısı olmayacaktır ben 130 FPS alıyorum monitörüm 75 Hz olduğundan ben baya bı test ettim FPS yi 75 e sabitledim 130 FPS ile aynı akıcılığı aldım monitörümün desteklediği den fazla FPS alman sadece ekran kartını yorar sana bir katkısı olmayacaktır

Yani biraz haklı gibisin ama o öyle olmuyor monitör 60 hz destekleyebiliyor sen 120 FPS alsan dahi sana bir katkısı olmayacaktır ben 130 FPS alıyorum monitörüm 75 Hz olduğundan ben baya bı test ettim FPS yi 75 e sabitledim 130 FPS ile aynı akıcılığı aldım monitörümün desteklediği den fazla FPS alman sadece ekran kartını yorar sana bir katkısı olmayacaktır
Oynadığın oyuna göre değişebilir bu durum. Ben R6 oynuyorum, FPS'i 144 ile sınırlandırınca oyun resmen yavaşlıyor. FPS oyunlarında kesinlikle farkediliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı