60TL termal macun önerisi

Ben 2,5g macunu baya kullandım, 5-8 kere felan kullandım galiba. Onu da 3 kere kullanılabilir diye düşünüyorum. Zaten bu macun çok kaliteli, iki yılda bir değişsen bile olur hatta daha fazla da kullanılabilir.

Thermal Grizzly Kryonaut'u mu? Eğer o ise nasıl bir performans verdi?
Mevsimden cihazın soğutma kapasitesine kadar düşünülmesi gereken birçok şey var.

Temel bilgiler nelerdir? Ona göre bildiğim kadarıyla bilgilendiririm.

Temel bilgiler nelerdir? Ona göre bildiğim kadarıyla bilgilendiririm.
  • Öncelikle, cihazın marka ve modeli nedir?
  • Cihaz nasıl bir ortamda çalışıyor? Cihazın bulunduğu ortam genel olarak tozlu mu?
  • Cihaz bir masanın üzerinde havadar bir yerde mi?
  • Hangi şehirde yaşıyorsunuz?
Ek olarak, öyle devasa bir fark beklemeyin. Zira daha önce kullandığınız macun düşündüğünüz kadar vasat bir şey değilse 10-15 derece fark beklemeyin, en fazla 5-6 derece fark eder.

• Öncelikle, cihazın marka ve modeli nedir?
  • Cihaz nasıl bir ortamda çalışıyor? Cihazın bulunduğu ortam genel olarak tozlu mu?
  • Cihaz bir masanın üzerinde havadar bir yerde mi?
  • Hangi şehirde yaşıyorsunuz?
Ek olarak, öyle devasa bir fark beklemeyin. Zira daha önce kullandığınız macun düşündüğünüz kadar vasat bir şey değilse 10-15 derece fark beklemeyin, en fazla 5-6 derece fark eder.

-HP Pavilion G6-2212st.
-Odamda duruyor, tozlu değil ama kedim olduğu için kedi kılı var.
- Masada ve altında soğutucu stand var.
-Kayseri.

Eskiden oyunlarda sıcaklıktan dolayı performans düşüşü yaşamıyordum. Onu belirteyim. Ve sıcaklıklarda hatırladığım kadarıyla maksimum 90'dı. Ama farklı olabilir. @B 52 Stratofortress

Son düzenleme:
-HP Pavilion G6-2212st.
-Odamda duruyor, tozlu değil ama kedim olduğu için kedi kılı var.
- Masada ve altında soğutucu stand var.
-Kayseri.

Eskiden oyunlarda sıcaklıktan dolayı performans düşüşü yaşamıyordum. Onu belirteyim. Ve sıcaklıklarda hatırladığım kadarıyla maksimum 90'dı. Ama farklı olabilir. @B 52 Stratofortress
Cihazınız ortalama bir soğutma donanımına sahip ve yaşadığınız şehirde hava sıcaklıkları nispeten düşük (nispeten'e örnek olarak, yaz aylarında Ankara'nın 40 dereceyi geçtiği oluyor). Bunları göz önünde bulundurursak, muhtemelen sizi mutlu edecek kadar (eski sıcaklık değerlerine) düşüş olması muhtemel. Ki yine de bütün bunlara rağmen maalesef kesin bir şey söyleyemem, en doğru cevap için "denemek şart" demek zorundayım.

Cihazınız ortalama bir soğutma donanımına sahip ve yaşadığınız şehirde hava sıcaklıkları nispeten düşük (nispeten'e örnek olarak, yaz aylarında Ankara'nın 40 dereceyi geçtiği oluyor). Bunları göz önünde bulundurursak, muhtemelen sizi mutlu edecek kadar (eski sıcaklık değerlerine) düşüş olması muhtemel. Ki yine de bütün bunlara rağmen maalesef kesin bir şey söyleyemem, en doğru cevap için "denemek şart" demek zorundayım.

Benim için 85 civarı olup 90 üzerine çıkmaması yeter. Ama yine de dediğiniz gibi denemek gerek. Ama çok da bir etkisi olmazsa MX-4'de alabilirim. Uygun fiyat olarak MX-4 mü? Yoksa thermal grizzy'mi? Benim için birkaç kez uygulanması için 1 gram yetersiz gibi geldi. Tahminimce ya ZM-STC-9 ya da MX-4 alırım. İkisi arasından hangisini alacağıma karar veremedim. İkisi de kaliteli malzemeler.

Benim için 85 civarı olup 90 üzerine çıkmaması yeter. Ama yine de dediğiniz gibi denemek gerek. Ama çok da bir etkisi olmazsa MX-4'de alabilirim. Uygun fiyat olarak MX-4 mü? Yoksa thermal grizzly'mi? Benim için birkaç kez uygulanması için 1 gram yetersiz gibi geldi. Tahminimce ya ZM-STC-9 ya da MX-4 alırım. İkisi arasından hangisini alacağıma karar veremedim. İkisi de kaliteli malzemeler.
Termal iletkenlik olarak Zalman ZM-STC9 (9.1 W/m·K), Arctic MX-4'den (8.5 W/m·K) daha iyi. Thermal Grizzly Kryonaut (12.5 W/m·K) ikisinden de iyi ama içerisindeki macun miktarına göre fiyatı biraz fazla gibi, tercih sizin.

Termal iletkenlik olarak Zalman ZM-STC9 (9.1 W/m·K), Arctic MX-4'ten (8.5 W/m·K) daha iyi. Thermal Grizzly Kryonaut (12.5 W/m·K) ikisinden de iyi ama içerisindeki macun miktarına göre fiyatı biraz fazla gibi, tercih sizin.

Üzerine biraz düşünmem lazım. Hem kalite hem miktar olunca işler karışıyor biraz. Teşekkürler öneriler için herkese.
@B 52 Stratofortress @Umut 77 @Shuichi Tatsuo şu an o kadar garip bir olay yaşadım ki, Epic'in bedavaya verdiği oyun Overcooked! 2'yi denedim ve işlemci 103, ekran kartı 95 derece 😱. Aşırı şekilde şaşırdım. Umarım termal macun değişimi sonrası sıcaklıklar düşer.
Hayatımda hiç bu kadar yüksek sıcaklıkları görmedim bu bilgisayarda.

Son düzenleme:
Üzerine biraz düşünmem lazım. Hem kalite hem miktar olunca işler karışıyor biraz. Teşekkürler öneriler için herkese.
@B 52 Stratofortress @Umut 77 @Shuichi Tatsuo şu an o kadar garip bir olay yaşadım ki, Epic'in bedavaya verdiği oyun Overcooked! 2'yi denedim ve işlemci 103, ekran kartı 95 derece 😱. Aşırı şekilde şaşırdım. Umarım termal macun değişimi sonrası sıcaklıklar düşer.
Hayatımda hiç bu kadar yüksek sıcaklıkları görmedim bu bilgisayarda.

Eğer uzun süre ellemem derseniz Thermal Grizzly Kryonaut 1gr 12.5W-Yüksek Performanslı Termal Macun | En Ucuzu Akakçe bunu al sür geç düşünme bile.

En azından en iyi macunlardan biri olduğunda sıcaklıklar fazlasıyla düşecektir.

Ben 130-140 dereceleri gördüm PF240 ile o bir şey değil. :D

1624141662051.png

Geri
Yukarı