Çözüldü 60W adaptörle Dell bilgisayarın performansı düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

firatdilbaz00

Decapat
Merhaba, ben eskiden bir laptop almıştım laptop kendisiyle olmakla beraber markanın adaptörü ile geldi adaptör 90W'du (aldığım laptop markası Dell). Adaptör bayağı eskiliğinden dolayı son zamanlarda bozulmuştu, ben de yeni adaptör almaya karar vermiştim ve 60W'luk bir Dell marka adaptör almıştım, ilk başta bilgisayarı çalıştırmayı denediğimde laptop bana açılırken uyarı vermişti tam hatırlamıyorum ama sanırım kullandığım adaptörü verdiği güç yüzünden önermiyordu. O adaptörle birlikte her zaman girdiğim ve kasmadan oynadığım oyuna girdiğimde FPS'im yerlerdeydi, sonra Görev Yöneticisi'ni açıp performans kısmından sistemi inceledim ve şunu buldum:

1662668893768.png

(Bu yeni değil sürekli böyleydi bilgisayarı ilk açtığımdan beri.) Bu konuyu biraz araştırdım ve ThrottleStop isimli uygulamayla karşılaştım uygulamayı biraz karıştırdım ve şu seçeneği kaldırdım:

1662668954418.png

BD PROCHOT isimli şeyi kaldırdıktan sonra cihazım kendine gelmişti, yine 2.30-2.40 GHz hızında çalışmaya başladı ama oyunda 30-40 dakika geçirdikten sonra cihazım kendi kendine kapandı. Cihazımı ellediğimde neredeyse alev alacakmış gibi sıcaktı. Sizce bunun adaptörle bir alakası olabilir mi? Eğer adaptörle alakalıysa ne alabilirim öneriniz var mı?

FPS'in düşmesi adaptörü kullanmaya başladığımda yaşanmıştı onun öncesindeki günde hiçbir sorun yoktu.

Bir yerde bu yeni değil demişim pardon, 60W'luk adaptörü kullanmaya başladığımda böyle olmuştu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam Laptopunuzun önerilir adaptörünü alın. Düşük değil istediği gücü versin yeter.
Hocam Laptopunuzun önerilir adaptörünü alın. Düşük değil istediği gücü versin yeter.
Yerel bilgisayarcıya sormuştum, olayın adaptörle alakasının olmadığını söylemişti ve adaptörün çokta fark yaratmadığını söylemişti. Bende sorunların donanımsal olduğunu düşünmüştüm, termal macun filan yenileme ama sizin ve yukarıdaki arkadaşlarında söylemleri sayesinde yeni bir adaptör sipariş ettim sonucu paylaşırım

Bilgisayarın önerdiği adaptörü aldım. Sorun çözüldü performans eskiye döndü

Yeni konular

Geri
Yukarı