61 derece CPU değeri normal mi?

Atak

Kilopat
Arkadaşlar işlemci soğutucumu yeni değiştirdim, hemen test edip fikirlerinizi almak istiyorum. Bence değerler normal gibi ama bu kararlılık testine sizinde yorumlarınızı bekliyorum.

Ekran Görüntüsü (3).png
Ekran Görüntüsü (4).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucu ve işlemci modelini de belirtin. Değerler normal.

Hocam cevabımı bir hafta gecikmeli olarak verebiliyorum, çünkü ceza aldım. İşlemcim FX X8 8350, soğutucu ise cool master hyper 212x. Bu hafta ikinci bir fan daha aldım işlemciye, çift fanlı kullanıyorum. Şu an aynı testte % 100 yükte maximum 57-58 derecelerde geziniyor sıcaklık. boşta ise 40-41 derecelerde. İkinci fan 3-4 derece bir fark yaptı. Ayrıca bir sorum daha olacak; kullandığım kasa Zalman Z3, bu eklediğim resimdeki fan devirlerine bir bakarsanız cpu fanı ile 1. kasa yazan fanlar soğutucuda yer alan fanların dönüş devirleri. Burada sormak istediğim zalman Z3 leri bilirsiniz üstte iki fan önde bir ve arkada egzos fanı olmak üzere toplam 4 fanlıdır. PC yi vatanda topladım ve ordaki arkadaşlar üsteki 2 fanı ve önceki fanı bir giriş yerine takmışlar, egzos fanının kablosu ise güç kaynağının bir pinine yerleştirilmiş. Benim sormak istediğim bu fanın dönüş hızını diğer soğutucu fanların devirlerine nasıl çıkartırız? Çünkü egzos fanı soğutucudaki fanlar kadar hızlı dönmediğinden kasa içinde hava sirkülasyonunun iyi olmadığını düşünüyorum. 2-3 derece daha fark edebilir egzos fanı da aynı devirlerde dönse sanırım.

Hocam resim ekleyemiyorum. Bir sorun var sanırım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı