CPU 80 derece normal mi?

BoraRz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, arkada oyun ve Discord açıkken (GTA) CPU sıcaklığım aşağıda gördüğünüz gibi oluyor. Aynı şekilde GPU sıcaklık değerlerim de 60'larda geziniyor. Bu normal mi? Olması gereken bu mu? 80 biraz fazla geldi bu nedenle sormak istedim:

Intel Core i5 12400F/ASUS GeForce RTX 3060 Ti Dual V2 OC 8 GB.

Dosya Ekleri

• awgwahawhawh.PNG
    awgwahawhawh.PNG
    15,5 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, arkada oyun ve Discord açıkken (GTA) CPU sıcaklığım aşağıda gördüğünüz gibi oluyor. Aynı şekilde GPU sıcaklık değerlerim de 60'larda geziniyor. Bu normal mi? Olması gereken bu mu? 80 biraz fazla geldi bu nedenle sormak istedim:

Intel Core i5 12400F/ASUS GeForce RTX 3060 Ti Dual V2 OC 8 GB.

Sıcaklık derecesi oynadıgınız oyuna baglı arkada RDR2 oynuyorsan normal sıcaklık hocam.

Fakat işlemci sıcaklıgı normal degil.

@BoraRz Stok fanla bende de aynısı oluyor. Bir de GPU sıcaklığı kasa camını kaynar hale getiriyor. Yazın hiç çekilmiyor. Hatta bazen yüksek sıcaklıktan oyundan atıyor. Bende de 12400F+3070Ti var. 240/280mm sıvı soğutucu arıyorum ama çok seçenek yok.

Stok soğutucu ise normal değerler.
@BoraRz Stok fanla bende de aynısı oluyor. Bir de GPU sıcaklığı kasa camını kaynar hale getiriyor. Yazın hiç çekilmiyor. Hatta bazen yüksek sıcaklıktan oyundan atıyor. Bende de 12400F+3070Ti var. 240/280mm sıvı soğutucu arıyorum ama çok seçenek yok.
Aga adam 800 TL'lik cihaz kullanmıyor, neden bahsediyorsun?
Discord fazla yük bindiriyor bence normal.
Sıcaklık derecesi oynadıgınız oyuna baglı arkada RDR2 oynuyorsan normal sıcaklık hocam.

Fakat işlemci sıcaklıgı normal degil.
Biraz fazla gibi işlemci soğutucun ne ?
Soğutucu stok mu?
Hocam işlemcinin stock soğutucusu + olarak kasanın fanları var onlarla idare ediyorum. Oyun FiveM, gta roleplay, gta 5 o yüzden bu şekilde tahminimce fakat 80 derecede devam ederse bir zarar verir mi, zararı olur mu?

Hocam işlemcinin stock soğutucusu artı olarak kasanın fanları var onlarla idare ediyorum. Oyun FiveM, GTA roleplay, GTA 5 o yüzden bu şekilde tahminimce fakat 80 derecede devam ederse bir zarar verir mi, zararı olur mu?

Olmaz ama FPS kaybı yaşarsınız ayrıca boşa işlemciyi zorlamaya gerek yok bütçeniz olduğu zaman yenilersiniz soğutucuyu.

Yeni konular

Geri
Yukarı