62 netle Ankara'da Anadolu lisesine gidillir mi?

YağızY

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Öğrenci
Abilerim bir bilgisi olan var mı? Çocuk 62 net yaptım diyor ağlıyor zırlıyor ailecek üzülüyoruz Ankara'da Anadolu gidebilir mi? Cevaplarsanız çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Zamanında 479 puan ile alan bir Anadolu lisesine 419 puan ile girdim. 2013 SBS sınavıydı yanlış hatırlamıyorsam benimki. LGS'nin de zor geçtiği su götürmez gerçek. Zor sınavlarda da benim verdiğim örnek sık yaşanır. Sakin kalın, tercih dönemi gelince rayına oturacak her şey.
Abilerim bir bilgisi olan var mı? Çocuk 62 net yaptım diyor ağlıyor zırlıyor ailecek üzülüyoruz Ankara'da Anadolu gidebilir mi? Cevaplarsanız çok mutlu olurum.
Abi ben de LGS'ye girdim zordu evet bu yuzden üzülmesin. Tüm Türkiye'nin durumu kötü olacak. Ben de 70 75 net bekliyorum. Zaten sınavla iyi bir liseye gidemezsem merak etmesin kotu bir liseye gitmez yani. Kendi başarısındakilerle aynı liseye gidecek her türlü çünkü sınavı kazanmazsa ortalamasına bakılacak son 3 sene ortalamasına.

Abi ben de LGS'ye girdim zordu evet bu yuzden üzülmesin. Tüm Türkiye'nin durumu kötü olacak. Ben de 70 75 net bekliyorum. Zaten sınavla iyi bir liseye gidemezsem merak etmesin kotu bir liseye gitmez yani. Kendi başarısındakilerle aynı liseye gidecek her türlü çünkü sınavı kazanmazsa ortalamasına bakılacak son 3 sene ortalamasına.
Kitapçığı aldın mı?

Zamanında 479 puan ile alan bir Anadolu lisesine 419 puan ile girdim. 2013 SBS sınavıydı yanlış hatırlamıyorsam benimki. LGS'nin de zor geçtiği su götürmez gerçek. Zor sınavlarda da benim verdiğim örnek sık yaşanır. Sakin kalın, tercih dönemi gelince rayına oturacak her şey.

Çözüm
Benim okuduğum lise de dahil birçok iyi lise proje okulu olmadı ki okuduğum lise Türkiye'nin en iyi 5 Anadolu lisesinden biri. Bu liselere yerleşebilir çok rahat fakat şöyle bir duyum aldım ne kadar doğrudur bilmem bu tür liselerde ders içi not ortalamaları ile alım yapacakmış.

Kastamonu Göl Anadolu Lisesi. Son taban puano 480'di ve Türkiyede ki tarihi liselerden biri. Aynı şekilde Kastamonu'da olan Abdurrahman Paşa lisesi de Türkiye'de açılan ilk lisedir fakat oda proje okulu olmadı.
Kastamonu Göl Anadolu Lisesi. Son taban puanı 480'di ve Türkiyede ki tarihi liselerden biri. Aynı şekilde Kastamonu'da olan Abdurrahman Paşa lisesi de Türkiye'de açılan ilk lisedir fakat oda proje okulu olmadı.

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı