6200 TL'ye i5 8600 ve GTX 1060 6GB Sistem Toplama

Wicker10

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat Sosyal'in değerli üyeleri. ben 6200 TL'ye güzel bi sistem topladım kendimce, her parçanın testlerini izledim ve araştırdım. Sizce bu sistem uyumlu mu?

Ayrıca, işlemci sadece 2 tane mi RAM destekliyor? 2'den fazla slot dolu olunca algılamıyor mu? Öyle bir şey gördüm ama doğruluğunu bilmiyorum. Bu sisteme 1080P 1Ms bir monitör alacağım, yeterli midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör dahil tam olarak bütçeniz nedir? Ve her şey Vatan'dan olmak mı zorunda?
Evet şuan vatan sinerjiden bile ucuz 29 Temmuza kadar Ram hariç tüm OEM ürünlerinde kdv indirimi var yani %18 mesela aynı ekran kartı sinerjide 2300 vatanda 2000 aceleyle yarın saat 5-6 gibi alıcam sistemi uyumlu ve iyi performans verirse zaten amacım sadece oyun oynamak (CSGO PUBG GTA5 LOL) ve youtube de takılmak.
Monitör dahil tam olarak bütçeniz nedir? Ve her şey Vatan'dan olmak mı zorunda?
Monitör 1080P FULL HD 60,75 veya 144 Hz bişey ayarlıycam 1Ms GTG'si olan.

Ryzen öneren neden çıkmadı şaşırdım. :)
Ryzen önerselerde almam zaten hem inteli daha çok seviyorum hem de oyunlarda performansı yüksek ben oyun oynayıp video izleyip derslerimde kullanmak için alıyorum bana tek çekirdek performansı lazım Ryzen da çok çekirdek performansı iyi render edit yayın için söylüyorum söylüyorum kullanmıyacağım güce para vermeyim gerek yok diyorum anlamıyorlar.

Ryzen önerselerde almam zaten hem inteli daha çok seviyorum hem de oyunlarda performansı yüksek ben oyun oynayıp video izleyip derslerimde kullanmak için alıyorum bana tek çekirdek performansı lazım Ryzen da çok çekirdek performansı iyi render edit yayın için söylüyorum söylüyorum kullanmıyacağım güce para vermeyim gerek yok diyorum anlamıyorlar.
Dostum ama sadece render değil ki online oyunların tümü çok çekirdek kullanıyor o yüzden dedim. Hikaye oynayacaksan tamam derim.

SSD’yi şuan almayıp onun yerine işlemcini 8700 yapmanı öneririm sonuçta ssd dediğimiz şey sonradan eklenebilir.
i7 8700 Çok aşırıya kaçmaz mı ekran kartı 1060, 1070 veya 1070Tİ olsa hadi neyse ama i5 8600'ün darboğaz yapacağını sanmıyorum zaten 6 Fiziksel 6 Thread var i7 gibi bişey.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı