6200TL 10400F sistem nasıldır?

Bütçe
6500TL, Aşamam
Bütçeniz 6500 TL ise şunu öneririm:
PSU kötü ama. İleride değişilmesi iyi olacaktır. Değişene kadar da akım korumalı priz ile kullanması lazım bence.

Gaming gen hazır sistemi mi bu?

Evet.
PSU kötü ama. İleride değişilmesi iyi olacaktır. Değişene kadar da akım korumalı priz ile kullanması lazım bence.

İleride değişilir zaten, @PanzerTR de bir süre Power Boost PSU kullandı. Yakın zamanda değiştirdi.

Senin yazdığın sistemin neredeyse aynısını topluyorum, kasa bir değişik model ve PSU da aynı :D Çok çok ısınma sorunu yaşarsan fan ekleyebilirsin bence ama bir sorun yaşayacağını sanmam. Arkadaşım bunlardan daha kapalı kasayı tek fanlı olarak 3 yıldır kullanıyor arada bir yan kapağı açıyor, hiç de ısınma sorunu yaşamadı. Sistem çok iyi bence, PSU da Corsair sonuçta.

Senin yazdığın sistemin neredeyse aynısını topluyorum, kasa bir değişik model ve PSU da aynı :D Çok çok ısınma sorunu yaşarsan fan ekleyebilirsin bence ama bir sorun yaşayacağını sanmam. Arkadaşım bunlardan daha kapalı kasayı tek fanlı olarak 3 yıldır kullanıyor arada bir yan kapağı açıyor, hiç de ısınma sorunu yaşamadı. Sistem çok iyi bence, PSU da Corsair sonuçta.

Bana da öyle geldi sonuçta 300TL artıyor üste 2 egzoz fan alabilirim o parayla. veya ön fanları değişirim. Diğer sistemin PSU'su ve kasası kötü. Sonradan değiştirisen 900TL para gerekiyor. Çok yani.

Sistem hazır sistemdir. Parçalar değiştirilemiyor.

i5-10400F.
ASUS Prime B460M-K (kötü, biliyorum, ama alınamaz mı?)
ASUS Dual 1660 Super OC EVO.
XPG Gammix 2x8 3000MHz CL16.
SanDisk Ultra 3D 500GB NVMe.
Corsair spec-delta 550W 80+

6200TL. Alınır mı? M.2 soğutucusu olmaması sorun çıkartır mı?
Tebrik ederim , gayet güzel ve uyumlu bir sistem tercih etmişsiniz.

Sadece kasanızı ön kısmı komple mesh bir kasadan tercih etmelisiniz. Forumlarda araştırıldığında , şu anki düşündüğünüz kasanın havalandırma yönünden sıkıntılı olduğu bilinen bir model. Kışın belki sorun yaşamazsınız ama yazın sıcaklarda sorun yaşayabilirsiniz. MSI MAG serisini bir düşünün derim ben.

Geri
Yukarı