6200TL Oyun İçin Sistem Tavsiyesi

Bütçe
6200
6170 TL tutuyor, fırsat bulunca iyi bir kule tipi soğutucu alıp CBP'yi açarsanız 2600'den daha iyi performans elde edebilirsiniz. Bu fiyata alabileceğiniz en iyi sistemlerden birisi bu şekilde olur.

6170 TL tutuyor, fırsat bulunca iyi bir kule tipi soğutucu alıp CBP'yi açarsanız 2600'den daha iyi performans elde edebilirsiniz. Bu fiyata alabileceğiniz en iyi sistemlerden birisi bu şekilde olur.
darboğaz olur

@JusTaUseR Darboğaz olur demek hiç doğru değil. Zaten R5 1600 AF stok halde RTX 2060 veya 5600 XT besleyebiliyor. İyi bir kule tipi soğutucu ile 4GHz ve üzerini rahatlıkla görebilir, bu da 2600X'e yakın bir performans demek olur. Direkt darboğaz olur gibi söylemlerden önce OC yapılabilir olduğunu düşünüp öyle cevap verin.

@JusTaUseR Darboğaz olur demek hiç doğru değil. Zaten R5 1600 AF stok halde RTX 2060 veya 5600 XT besleyebiliyor. İyi bir kule tipi soğutucu ile 4GHz ve üzerini rahatlıkla görebilir, bu da 2600X'e yakın bir performans demek olur. Direkt darboğaz olur gibi söylemlerden önce OC yapılabilir olduğunu düşünüp öyle cevap verin.

O.C ile de besleyemediğini gördüm. Karşı çıkmak için söylemiyorum, keşke beslese ileride ekran kartı olarak alırdım. 😥

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O.C ile de besleyemediğini gördüm. Karşı çıkmak için söylemiyorum, keşke beslese ileride ekran kartı olarak alırdım. 😥

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videoyu izleyin isterseniz. 4.0GHz'de 2080'i dahi besliyor gibi, kullanımlara bakarsak.

100 TL civarı cebinde kalıyor o parayla da kasaya fan takarsın.

OC olmadan tam besleyemiyor diye biliyorum. 200 TL daha verip, R5 2600 almak daha iyi olur.

Daha önce bir konu açmıştım 8200TL ile monitör dahil sistem diye fakat indirimden ASUS TUF Gaming 27 VG27vq modelini aldım elimde 6200TL kaldı bu fiyata alabileceğim en mantıklı sistem ne olabilir önerlerinizi bekliyorum teşekkürler.
En mantıklı sistem şudur. İşlemci : ryzen 5 3600 trendyol 1365 tl. Anakart b450m seçin size bırakıyorum 600 tl civarı. Ekran Kartı : rx 5700 3000 tl tartışmasız alınması gereken bir kart. Ram : 707 tl xpg cl 16 3000 mhz 2x8 Kasa : en az 4 fanlı hava çıkışı iyi olan 400 tl civarı. Soğutucu : Snowman 160 tl 6 bakır borulu. Psu : RAMPAGE RMP-600 watt 80 plus bronz 330 tl. 6600 tl oldu. 400 tl biriktirip bu sistemi alman çok daha iyi.

SSD hariç güzel sistem. SSD değiştirip alınabilir duruyor.

Anakart, işlemci ve ekran kartı markaları farklı. Tercih etmek istesem alttakini tercih ederdim. İşlemciden dolayı ve SSD dediğim gibi değiştirmeniz gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı