6300 TL Sistem Tavsiyesi

Stok gözükmüyor. Daha önce böyle bir ürünü almak için mağazalarına gittim. Kutusu açıktı. İncelediğimde kullanılmış ve hasarlı olduğunu gördüm.
Her üründe aynı şey geçerli olacak diye bir kaide yok. Herkes vatanı kötülemeye çalışıyor. Halbuki fiyatları dışında o kadarda kötü değil. Her mağazada bu tarz bir sorunla karşılaşmanız mümkün. Muhtemelen o kutuya zarar verende bir müşteridir.

Güzeldir arkadasım ama bu fiyat barajındaki bir PC'de 16-24 GB RAM gerekiyor. Yoksa RAM darboğazı olur. Ekran kartı olarak RX 580 8 GB al. Fiyatı hemen hemen aynı. RX 580, Ryzen 2600 testlerine bakabilirsin besliyor mu, beslemiyor mu diye. Ben bakamadım internetim pek mukemmel değil. Hatta Vatan'a gore 500TL daha ucuz. Herhalde İtopya'da 450 TL falandır.
Hocam hem yanlış okuyorsun hem yanlış bilgi veriyorsun. Adamın bütçesi varken niye daha kötü bir kart alsın. Bu bütçeye RTX 2060 bile alınabilecekken niye RX 580 alsın?

Her üründe aynı şey geçerli olacak diye bir kaide yok. Herkes vatanı kötülemeye çalışıyor. Halbuki fiyatları dışında o kadarda kötü değil. Her mağazada bu tarz bir sorunla karşılaşmanız mümkün. Muhtemelen o kutuya zarar verende bir müşteridir.
Benim amacım kötülemek değil. Aynı satışı Teknobiyotik de yapıyor. Sadece Teknobiyotik ''Outlet'' sayfasında ürünlerin durumunu açıklama yazarak belirtilmiş şekilde satıyor. Vatan Bilgisayar da aslında outlet ürün satıyor. Bu yanlış değil. Sadece gidip gözünüzle görüp almanızda fayda var.

Öncelikle herkese merhaba. İtopyadan yeni sistem toplayacağım. 6000-6300 TL arası bir bütçem var. Kafamda bir sistem yaptım ben ve yayın işleriyle uğraşıyorum. Bir bakarsanız ve yorumunuzu belirtirseniz sevinirim. Önerilere de açığım ama AMD işlemci kullanacağım ve NVIDIA ekran kartı alacağım.

AMD Ryzen 5 2600
Gigabyte B450 Aorus M
G.Skill 8 GB Ripjaws V 300MHz X2
Sharkoon TG5 RGB
Sharkoon SilentStorm Cool Zero 650W Full Moduler
MSI GeForce GTX 1660 Tİ Gaming X 6 GB
Adata 512 GB XPG SX6000 PRO NVMe M.2 SSD
Ram düşük 300 tl daha ekleyin ve bir ram daha alın.

Ram düşük 300 tl daha ekleyin ve bir ram daha alın.
Kardeşim anlamıyor musun 8x2GB ram yazmışım oraya dikkatli baksanız keşke :)
Bir de mümkünse 4-5 bakır ısı borusu olan kule tipi soğutucu alın. Çünkü Wraith Stealth'te ısı borusu yok. İşlemciye göre basit bir tercih yapmış AMD. Otomatik OC yaptığı için serin tutamıyor işlemciyi.
Soğutucu önerisi rica etsem soğutucudan anlamıyorum da :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı