64 Bit bilgisayara 32 Bit Kali Linux yüklenir mi?

Bedirhan6663

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Benim bilgisayarımın özellikleri:

1605157180609.png

Ben bu bilgisayara bu yüzden sanal makine ile Kali Linux kurmadım. Onun yerine Dual Boot yaptım (64 bitlik olanı). Sadece bazı yerlerde takılıyor onun dışında çok bir performans sorunu yok.

Benim size sorum; ben bu Kali'yi kaldırıp onun yerine 32 bitlik Kali Linux kursam daha da hızlanır mı? Ayrıca benim arkadaşım da kuracak. Onun sistemi de buna çok yakın.

Bilgisayar 64 Bit bu arada. Bundan dolayı sistem uyuşmazlıkları falan olur mu sizce? Bir de 32 bite geçince 4 GB RAM'den fazlasını kullanmıyor diye bir şey duymuştum ama bunu göz önüne de almazsınız zaten RAM 4 GB bende.

Hayır olmaz. Kullanabilirsiniz.
Ama ilk kez Linux kullanacaksanız Kali'ye hiç geçmeyin.
Ek olarak pentesting konusunda parrotos ve blackarch çok daha stabil ve iyi bana göre.

Merak etmeyin tecrübe konusunda hiç sıkıntım yok. Reddit'ten falan bakıyorum takılırsam da. Ama araştırdığım kadarıyla 32 Bit 4 GB RAM'i 3.25 veya 3.5 olarak görüyormuş. Açıkçası biraz fazla geldi bana. Sonuçta 500 MB RAM bile oldukça önemli. Sanırım 64 biti silmeyeceğim ve kullanmaya devam edeceğim.
Pentest ile ilgilenmiyorsan Kali'nin bir mânâsı yok. Lubuntu tarzı hafif Linux dağıtımları işini görür.
Her şeyimi anlatmak zorunda hissetmedim kanka. Pentest dediğin o işlerden bahsedersem bu forumda sıkıntı oluyor. Yani en azından bana öyle oldu.

Son düzenleme:
ları PAE destekli işlemcilerde 32-bit'te 64GB'a kadar RAM destekler. Ben 32-bit'i uygulama desteği yüzünden önermiyorum. Linux Mint Cinnamon/XFCE veya Kubuntu deneyebilirsiniz. Kali kötü bir dağıtım.
Kullanacağım alan olarak şuanda bana göre en iyisi Kali Linux başka bir dağıtım önermenize hiç gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı