Kali Linux 64 Bit yükleme

oguzhnsrmn

Hectopat
Yer
Yazım Yanlışı Yapanlar Klübü
Daha fazla  
Kali Linux yüklemek istiyorum sanal makineme fakat 64 Bit seçeneği yok. Hiçbir şeyde yok. 64 Bit seçeneği ne yapmam gerek?

Ekran sadsdaAlıntısı.PNG

Çözüm
BIOS üzerinden nasıl açıldığı hakkında bilgim yok biraz açıklarsanız?
Sanallaştırmayı açmadan sanal makine kuramazsınız. Anakart/dizüstü modelinize göre UEFI/BIOS'a girme yöntemi değişebilir. Modeli söyleyin tuşu söyleyelim. Açılışta bilgisayarın logosu geldiğinde ilgili tuşa basıp UEFI/BIOS'a gireceksiniz, "CPU Configuration" sekmesi altından "Virtualization Technology" veya "VT-D" gibi bir ismi olan ayarı açacaksınız. Kaydedip çıkacaksınız.
İşletim sisteminiz 64-bit mi? Kali Linux'u ISO ile mi kurmayı deniyorsunuz? Eğer ISO ile kurmayı deniyorsanız denemeyin. Kali'nin sitesinden VirtualBox için uygun olan OVA dosyasını indirin.

Ayrıca VirtualBox'u beğenmiyorum. VMware Player kullanın bence.

İşletim sisteminiz 64-bit mi? Kali Linux'u ISO ile mi kurmayı deniyorsunuz? Eğer ISO ile kurmayı deniyorsanız denemeyin. Kali'nin sitesinden VirtualBox için uygun olan OVA dosyasını indirin.

Ayrıca VirtualBox'u beğenmiyorum. VMware Player kullanın bence.
64 Bit sistemim VMware Player a bakıcağım şimdi
Detaylı sistem bilginizi alabilir miyim? Kaç GB RAM var gibi.
İntel İ5 3230m
8GB RAM 4+4
500 GB HDD 100 boş
Radeon Hd 7670M
İşlemcinizin sanallaştırma özelliği açık mı? BIOS üzerinden açmayı deneyiniz.
Bios üzerinden nasıl açıldığı hakkında bilgim yok biraz açıklarsanız ?

BIOS üzerinden nasıl açıldığı hakkında bilgim yok biraz açıklarsanız?
Sanallaştırmayı açmadan sanal makine kuramazsınız. Anakart/dizüstü modelinize göre UEFI/BIOS'a girme yöntemi değişebilir. Modeli söyleyin tuşu söyleyelim. Açılışta bilgisayarın logosu geldiğinde ilgili tuşa basıp UEFI/BIOS'a gireceksiniz, "CPU Configuration" sekmesi altından "Virtualization Technology" veya "VT-D" gibi bir ismi olan ayarı açacaksınız. Kaydedip çıkacaksınız.

Çözüm
Deneyip geliyorum.
64 Bit seçeneği geldi teşekkür ederim bu sorunu yaşayanlar arkadaşın dediğini denesin düzeliyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı