64 Bit ile 32 Bit arasındaki fark nedir

Sercan Esen

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkdaşlar 64 Bit ile 32 Bit arasındaki fark nedir ? 64 Bit kurmak daha mı sağlıklı yada ne gibi özellikler istiyor bilgisayarda ?

İşlemcin 64 bit destekliyor ise 32 bit kurmak saçmalık olur, performansa katkısı olacaktır.

Benim bilgisayar 4GB ramli . Eger 64Bit kurarsam daha çok performans mı alırım ? Bir de bilgisayarın özelliklerine bakarken 4GB yazıyor ama kullanılabilir miktar 3,25 diyor ozaman bunun sebebi 32Bit kullanıyor olmam mı ?

Benim bilgisayar 4GB ramli . Eger 64Bit kurarsam daha çok performans mı alırım ? Bir de bilgisayarın özelliklerine bakarken 4GB yazıyor ama kullanılabilir miktar 3,25 diyor ozaman bunun sebebi 32Bit kullanıyor olmam mı ?

32 bit işletim sistemleri 4 GB ramin tamamını kullanamaz. Sizin de fark ettiğiniz gibi kullanılabilir miktar 3.25 GB yazıyor. Yani geri kalan 0.75 GB alanı kullanamıyor. Tamamını kullanabilmeniz için 64 bit şart.

64 bit daha performanslıdır ama şuna dikkat edin: Programların mümkün olduğunca 64 bit olan versiyonlarını kullanın. O zaman performans farkını hissedersiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı