64-bit MediaTek işlemcili ASUS ZenFone özellikleri!

• Konuyu başlatan Neutral
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 2B
ASUS ZenFone serisi, 2015 yılına 64-bit işlemciler ile giriş yapacak.

2014 yılının en çok satılan akıllı telefonlarını 10 maddelik bir liste haline getirmemiz mümkün olsaydı, ASUS ZenFone 4, 5 ve 6 akıllı telefonları en üst sıralarda görürdük. Uygun fiyatları ve tatminkar performansları ile tüketicinin beğenisini kazanan ASUS ZenFone ailesi, 2015 yılından itibaren 64-bit MediaTek işlemci taşıyan modelleri ile karşımıza çıkacaklar.

iphone-6-resmi-fotograflar-50-728x556.jpg

MTKsj adlı Çinli blog tarafından sızdırılan GFX Benchmark sonuçları, yeni nesil ZenFone modellerinin sekiz çekirdekli 64-bit MediaTek MT6732 çipset, Mali-T760 GPU, 2 GB RAM, 5 megapiksel özçekim kamerası ve 8 megapiksel arka kamera gibi ortak teknik özelliklere sahip olacağını gösteriyor. 720p çözünürlükteki 4,6 inç ve 5 inç ekran boyutlu iki modeli sızdırılan Android’ler, ünlü akıllı telefon serisinin 2015 yılında da popüler kalmaya devam edeceğini ispatlıyor.
Android 5.0 Lollipop yerine 4.4.4 KitKat sürümü ile geleceği anlaşılan cihazların önümüzdeki yılın en çok tercih edilen akıllı telefonları arasına gireceklerinden şüphemiz yok.

asus-zenfone-2-800-4.jpg

Kaynak: 64-bit MediaTek işlemcili ASUS ZenFone teknik özellikleri

Asus'un Intel veya Qualcomm yerine niçin Mediatek kullandığını merak ettim açıkçası. Tasarım olarak da bir ZenFone 5 kadar değil. Ufak tefek farklar var. (Sağ üstteki 4G yazısını beğenmedim.) Bekleyip göreceğiz.

Son düzenleyen: Moderatör:
(=) SMS alınca bu da yeniden başlıyor mu? MTK 8312 yeniden başlıyor Dark Evo 3G M7220'de var (4G LTE bunda var mı?). 4G LTE için olabilir yada Intel Mobil işlemci pazarını bırakıyormuş Tablet, Telefon işlemcisi yapmayacak galiba.

Yarıyıl tatilinde almayı düşünüyordum acaba o zamana kadar çıkar mı yoksa ne kadar beklemem gerekir bu yeni Zenfone'u?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı