64 GB'lık USB'den 100 GB veri kurtarma

Veslys

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Geliştirici
Dostlar hepinize merhaba. İlgimi çeken bir şey oldu ve size danışmak istiyorum. 64 GB'lık USB belleğimden kurtarma işlemi yaptım ve program bana 100 GB'lık veri kurtardı. Bu nasıl olabiliyor bir aydınlatabilir misiniz?

Dostlar hepinize merhaba. İlgimi çeken bir şey oldu ve size danışmak istiyorum. 64 GB'lık USB belleğimden kurtarma işlemi yaptım ve program bana 100 GB'lık veri kurtardı. Bu nasıl olabiliyor bir aydınlatabilir misiniz?

Hangi program? Belki sıkıştırma yöntemi kullanmıştır?

Son kullanışında içinde 64GB olduğunu düşün. Sen belleği hep 64 doldurarak kullanmış gibisin. Bundan önceki 64lük grubun içinden de bir şeyleri kurtarmış. Tabii tamamen kurtarılmış denemez çoğusu bozuk durumdadır. Ben böyle anlattım da tam böyle değil. Anlarsın işte :D.

Dosyalar sıkıştırılmış olabilir belki.
ZIP'li, RAR'lı dosyalar var mıydı?
Hangi program? Belki sıkıştırma yöntemi kullanmıştır?
Sıkıştırma ile alakası yok.
Önceden yazdığınız verileri de veriyor ve büyük ihtimalle o verilerin büyük kısmı bozuk.
En son yazdığınız verileri doğru kurtarabilirsiniz.
EASEUS programını kullandım arkadaşlar. Zip'li Rar'lı ne ararsan vardı, çok önceden içinde olanları da getirdi, sonradan olanları da. Ancak aynı dosyaları tekrar tekrar kurtarmış gösterdiğini farkettim. Dolayısıyla yarısını sildim. Bozuk dosya yoktu içinde. İyi bir programdı bence.

Geri
Yukarı