65 inch televizyon önerisi

Makaleler
1
Daha fazla  
Selamün aleyküm arkadaşlar. Son zamanlarda televizyon araştırması yapıyorum çok anlamam açıkcası bunlardan.

PS4 Pro - PS5 oyun konsolu için satın alacağım sadece oyun ve Netflix izleme amacındayım.

Bugun Teknosa'da bir görevli ile konuştum Samsung 4K 65 inch qled vardı birkaç soru sordum dedi oyun için alacaksanız konsolda kullanacaksanız QLED öneririm 100Hz panelli dedi fakat fiyatı 10.000TL.

Vatanbilgisayar'da Samsung 4K 65 inch TV 6300TL. (QLED değil)

Benim sorum şu özet olarak. 6300TL olan cihazı alırsam QLED olmadığı için ileride herhangi bir oyun konsolu 4K 120 FPS verdiği zaman ben bundan yararlanamayacak mıyım? QLED alırsam ne gibi bir faydası olacak.

Zaten QLED alacak gücümde yok sadece Samsung 4K 65 inch TV alabilirim. 6300TL olanı fakat bunlardaki HZ olayı nasıl olacak?

Son düzenleyen: Moderatör:

Eğer ürettiğiniz FPS monitörün tazeleme hızından yüksekse o FPS yi göremeyeceksiniz malesef , evet akıcı bir görünüm olacak ancak monitör veya ekran kaç HZ ise maksimum o kadar FPS alırsınız.

Bir sonraki nesil konsollar çok az oyunda 4K 120FPS verecektir çoğu aslında 4K da 30fps nin üstünü vermek için varlar yani çoğu oyun 4K 60FPS olacak.

XBOX konsolu daha güçlü olacağı şimdiden belli oldu bu sebeple sony değil XBOX almanızı ve monitörün HZ oranı daha yüksek almanızı öneririm.

Buradan çözünürlük ve tazeleme oranı seçerek tvleri kıyaslayabilirsiniz.

Örnek size gerekli olan 4K ve 120HZ bir TV

Bir not daha , yüksek FPS ve akıcılık için 2020 nin kazanan konsolu XBOX olacak sakın PS alma hatasına düşmeyin.

Eğer ürettiğiniz FPS monitörün tazeleme hızından yüksekse o FPS yi göremeyeceksiniz malesef , evet akıcı bir görünüm olacak ancak monitör veya ekran kaç HZ ise maksimum o kadar FPS alırsınız.

Bir sonraki nesil konsollar çok az oyunda 4K 120FPS verecektir çoğu aslında 4K da 30fps nin üstünü vermek için varlar yani çoğu oyun 4K 60FPS olacak.

XBOX konsolu daha güçlü olacağı şimdiden belli oldu bu sebeple sony değil XBOX almanızı ve monitörün HZ oranı daha yüksek almanızı öneririm.

Buradan çözünürlük ve tazeleme oranı seçerek tvleri kıyaslayabilirsiniz.

Örnek size gerekli olan 4K ve 120HZ bir TV

Bir not daha , yüksek FPS ve akıcılık için 2020 nin kazanan konsolu XBOX olacak sakın PS alma hatasına düşmeyin.
Anladım teşekkür ederim.

Fakat ps4 veya ps5 almam gerekiyor elimde hazırda full oyunlu bir hesap var zaten ve arkadaşlarım ps4 üzerinden oyun oynuyor.

Benim merak ettiğim konu şu.

Mesela 6300TL lik cihazda 60hz yazıyor yazılımsal olarak 200hz yazıyor. bu 200 hz nin bir anlamı varmı ?

Anladım teşekkür ederim.

Fakat ps4 veya ps5 almam gerekiyor elimde hazırda full oyunlu bir hesap var zaten ve arkadaşlarım ps4 üzerinden oyun oynuyor.

Benim merak ettiğim konu şu.

Mesela 6300TL lik cihazda 60hz yazıyor yazılımsal olarak 200hz yazıyor. bu 200 hz nin bir anlamı varmı ?

Ona bakarsan benim TV de yazılımsal olarak 1600 Hz veriyor ama gerçekte 60Hz , bu biraz kandırmaca evet biraz daha yüksek gibi gözükür ama gerçek Hz yüksek olması önemli.

Ona bakarsan benim TV de yazılımsal olarak 1600 Hz veriyor ama gerçekte 60Hz , bu biraz kandırmaca evet biraz daha yüksek gibi gözükür ama gerçek Hz yüksek olması önemli.

O zaman şöyle şu 2 sinin arasında kalacağım.

Samsung 4K QLED 55 inch ( İnternet üzerinden ) 5500TL hepsiburada üzerinden ama satıcısı başka
Samsung 4k 65 İnch ( vatanbilgisayardan ) >6300TL.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı