65 Mbps için internet sağlayıcı önerisi

Bir de yazdığınızı tam anlayamadım ne sorunu?

Kast ettiğim:

En az sorun çıkaran sağlayıcı hangisidir? Ping ve kopma ile uğraşmak istemiyorum.

Yukarıdaki markalardan hangisini önerirsiniz? İnternet için?

VDSL bağlantıda genellikle bölgede hizmet alan abone sayısı ile ilişkili olarak performans alırsınız.
Ne kadar az abone o kadar verimli diyebilirim. (Daha farkı etmenler mevcut.)
Bulunduğunuz altyapı Türk Telekom alt yapısı.
Bir sorun veya arıza kaydı oluşturduğunuzda bölgenize hangi ISS olursa olsun, Telekom saha ekiplerini yönlendirecektir.
Telekom dolaylı müşterilerine (Telekom alt yapısından farklı bir ISS abonelik) geç hizmet verdiği için forumda çoğu kişi bu sorundan mustarip.
Sorunsuz ISS yoktur. Hızlı ve çözüme yönelik ISS vardır diyebiliriz.(Bu da Türkiye'de olmayan bir faaliyet)

Yok ben adı sanı duyulmamış firmadan hizmet almam diyorsanız.
TurkNet
Netspeed
Millenicom
Vb. firmalara yönelebilirsiniz.

Bölgenizdeki WİFİ isimlerine bakın en çok hangi firma var telekom mu vodafone mu süperonline mi? Ve sorun komşularınıza sorun memnunmusunuz diye sorun.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220903_150324.jpg
    Screenshot_20220903_150324.jpg
    177 KB · Görüntüleme: 22
Hocam sonuç bu, en hızlı altyapı 100 Mbps ile Kablonet çıktı. Hizmetleri nasıldır, modem verıyorlar ise almak mantıklı mı? Güvenilir bir firma mıdır?

Kablonet, TürksatKablonet olarak da bilinir. Devlete ait yarı özel bir kuruluştur.
Hem internet Hem de kablolu TV hizmeti verilir.
Genelde fiyatı uygun görülmez(sade internet aboneliğine göre biraz fazla fiyatları ama yanında TV hizmeti verildiği için yorum yapamam.)
DOCSIS olarak adlandırılan bir hizmete sahip. (araştırmanızı öneririm)

Sağlayıcıların sitesinde altyapımızın ortalama 50-65 Mbps desteklediği görülüyor. 35 Mbps olsa bile en az sorun çıkaran sağlayıcı hangisidir? Tecrübelerinizi yazar mısınız? Ping ve kopma ile uğraşmak istemiyorum.
Fiyatı önemli değil ben kalite istiyorum diyorsan TürkNet. Ucuz olsun ama kötü olmasın diyorsan netspeed.

Hocam sonuç bu, en hızlı altyapı 100 Mbps ile Kablonet çıktı. Hizmetleri nasıldır, modem veriyolar ise almak mantıklı mı? Güvenilir bir firma mıdır?
Fiber varsa fiber öncelikli tercihin olsun tabi. Kablonet iyidir.

Geri
Yukarı