65" vs 55" TV

Yerli padawan

Kilopat
Daha fazla  
55" almayı düşünüyorum ama 65" boyutu sanki daha iyi olacak? Görüntü kalitesi ve diğer özellikleri çok kırpılır mı 30k bütçede 65" için?
Yani 55" boyutu daha küçük ama görüntü kalitesi daha mı iyi olur?

Görüntü kalitesi büyük fark olmadıkça ekran boyutundan ziyade panele, aydınlatmaya vs göre değişir bu nedenle marka modele göre özelliklerini değerlendirip karar vermen gerek. Ben alırken 75BU8000 ile 65Q70B arasında kalmıştım. Bütçem dahilinde alabileceğim en büyü ekranı almak istiyordum fakat sonunda özellikleri daha iyi olduğu için 65Q70B'de karar kıldım ve şu an boyutundan da gayet memnunum.

Panel kalitesinden feragat etmeden diğer ekstra özelliklerin bazılarını feda ederek 65 inç olanı almak benim tercihim olurdu.

Ayrıca direkt modeller üzerinden yorum yapmak daha doğru olur.

55" almayı düşünüyorum ama 65" boyutu sanki daha iyi olacak? Görüntü kalitesi ve diğer özellikleri çok kırpılır mı 30k bütçede 65" için?
Yani 55" boyutu daha küçük ama görüntü kalitesi daha mı iyi olur?

Konsol oynayacaksınız Samsung'un QLED'leri iyidir. LG OLED'lerde yanma sorunu oluyor uzun süreli kullanımlarda ya da bir kanaldan farklı kanala geçince bir önce ki kanalın simgesi gölge şeklinde kalıyor. Bilginize.

Konsol oynayacaksınız Samsung'un QLED'leri iyidir. LG OLED'lerde yanma sorunu oluyor uzun süreli kullanımlarda ya da bir kanaldan farklı kanala geçince bir önce ki kanalın simgesi gölge şeklinde kalıyor. Bilginize.

Ben, film ve dizi izlemek için kullanacağım hocam. Oyun için düşünmüyorum. Ses, parlaklık değeri vs. önemli benim için 43AU7000 kullanıyorum şu an, parlaklık vs. az geliyor. Bu modelleri buldum. 55" ile ekran kalite farkı nedir? TCL 65C735 65inc 164 cm 4K UHD Google Smart Qled TV,Uydu Alıcılı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Samsung QE55QN85BATXTK 55" 140 Ekran Neo QLED 4K Smart TV (2022) Amazon.com.tr

Görüntü kalitesi büyük fark olmadıkça ekran boyutundan ziyade panele, aydınlatmaya vs göre değişir bu nedenle marka modele göre özelliklerini değerlendirip karar vermen gerek. Ben alırken 75BU8000 ile 65Q70b arasında kalmıştım. Bütçem dahilinde alabileceğim en büyü ekranı almak istiyordum fakat sonunda özellikleri daha iyi olduğu için 65Q70B'de karar kıldım ve şu an boyutundan da gayet memnunum.

Hocam, karanlık ortamda parlaklık değeri vs. nasıl? 55" ile çok boyut farkı var mı acaba, bir de ses performansı nasıl ürünün?

Ben, film ve dizi izlemek için kullanacağım hocam. Oyun için düşünmüyorum. Ses, parlaklık değeri vs. önemli benim için 43AU7000 kullanıyorum şu an, parlaklık vs. az geliyor. Bu modelleri buldum. 55" ile ekran kalite farkı nedir? TCL 65C735 65inc 164 cm 4K UHD Google Smart Qled TV,Uydu Alıcılı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Hocam, karanlık ortamda parlaklık değeri vs. nasıl? 55" ile çok boyut farkı var mı acaba, bir de ses performansı nasıl ürünün?
Samsung QE65Q70BATXTK 65" 165 Ekran QLED 4K Smart TV (2022) https://amzn.eu/d/2IyaZXw
Bu fiyata değer mi yani? Yoksa 36 37K almak 65" için performanslı olmaz mı?

Samsung QE55QN85batxtk 55" 140 ekran Neo QLED 4K Smart TV (2022) Amazon.com.tr

Samsung QE65Q70Batxtk 65" 165 ekran QLED 4K Smart TV (2022) Amazon.com.tr
Bu fiyata değer mi yani? Yoksa 36 37k almak 65" için performanslı olmaz mı?

TCL için bir şey diyemem eski teknoloji mağazası çalışanı olarak fakat Samsung iyi cihazdır. LG nano IPS'lere bakabilirsiniz.

Samsung QE65Q70BATXTK 65" 165 Ekran QLED 4K Smart TV (2022) Amazon.com.tr
Bu fiyata değer mi yani? Yoksa 36 37K almak 65" için performanslı olmaz mı?

-Genelde televizyonun karanlık ortamda kullanmam ama Samsung'un tepe parlaklığı TCL'den daha yüksek.

-Samsung 10 bit panel kullanırken TCL 8+FRC olacak şekilde 10 bit panel kullanıyor.

-Samsung mini led ve local dimming var fakat TCL'de local dimming yok görünüyor.

Bu nedenle film için de Samsung'dan çok daha iyi görüntü alırsınız. Bu durumda Samsun'un 65 inç versiyonunu alacak kadar bütçemi yükseltemiyor olsam bile 55 inç olan Samsung'u tercih ederdim eğer öncelik görüntü kalitesi ise.

P.S.: Ses konusunu yanıtlamayı atlamışım. Eğer film için kaliteli bir ses istiyorsan ikisinin de dahili hoperlörleri senin işini görmeyecektir. TXL 2x15W Samsung 2.2.2 60W kullanıyor sanırım. Yine Samsung daha iyi performans verecektir muhtemelen fakat film için en azından bir soundbar tercih edilebilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı