65 Watt şarj makinesi olan cihazı 45W powerbank ile şarj etmek zararlı olur mu?

BlackArch

Hectopat
Laptopun kendi şarj cihazı 20V 3.25A çıkış veriyor laptopu dışarıdayken şarj etmek için kullandığım powerbank ise 20V 2.25A çıkış veriyor ama laptopu da sorunsuz şarj ediyor. Uzun vadede herhangi bir zararı dokunur mu? Teşekkürler.

Şarjın birazcık daha uzun sürmesi sorun olmaz da dediğiniz gibi powerbank ısınıyor. Powerbankın mı ömrü kısalır laptop bataryasının mı?

Powerbankın ömrü kısalır. Cep telefonunu şarj ederken de gözlemleyin, sıcaklık farkı fazla ise adaptör kullanmanız daha sağlıklı olur.

Laptobunkini değil de 100 Watt a kadar güç taşıyabilen ayrı bir type C kablosu kullanıyorum . Kabloyla alakası nedir tam olarak ?
Kablonun desteklediği belli bir güç birimi vardır. Powerbank azami 45W destekliyorsa, kablosu da en fazla 45W destekler. Ama laptopun kablosunu kullanırsanız, fazla akım nedeniyle powerbank yıpranır.

Powerbankın ömrü kısalır. Cep telefonunu şarj ederken de gözlemleyin, sıcaklık farkı fazla ise adaptör kullanmanız daha sağlıklı olur.
Cep telefonumu şarj ederken 18W çıkış verdiği için ısınmıyor ama laptobu şarj ederken 45w çıkış verdiğinden 20 dk sonra sıcacık oluyor . Ancak bu zaten powerbankin kendi özelliği değil mi ben zaten 45W çıkış verebildiği için aldım . Kendi özelliği neden ömrünü kısaltsın ki ?

Cep telefonumu şarj ederken 18W çıkış verdiği için ısınmıyor ama laptobu şarj ederken 45w çıkış verdiğinden 20 dk sonra sıcacık oluyor . Ancak bu zaten powerbankin kendi özelliği değil mi ben zaten 45W çıkış verebildiği için aldım . Kendi özelliği neden ömrünü kısaltsın ki ?
Bilgisayar daha fazla amper isterken eksik veriyorsunuz. Powerbankin tam kapasiteni kullanmaya çalışıyorsunuz. Bilgisayar tam kapasite çalışırken nasıl ısınıyorsa bu da öyle.

Geri
Yukarı