650₺ Bütçe ile Bisiklet Tavsiyesi

mrcek98

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar erkek kardeşim için hediye olarak bir bisiklet alacağım. Geleceğe yönelik bir şey olması için büyük bir bisiklet alacağım, aynı zamanda taşıta sahip olmadığım için kendim de kullanacağım. Boyum 175cm erkek kardeşim 135cm boyunda. Geleceğe yönelik bir şey olmasını istiyorum. Her türlü görüşe açığım teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum güncellemesi: Arkadaşlar bazı maddi sebeplerden ötürü bütçem 550₺ bandına düştü. Değerlendirirken bu bütçeye göre değerlendirir misiniz?

Bana kalırsa ikinci el almanız çok mantıklı. Size Btwin 340 öneriyorum. Kendim kullanıyorum şu ana kadar bir sıkıntısı yok. Parçaları fiyatına göre kaliteli. Tek sıkıntısı sele. Sele bir saat kullanımdan sonra rahatsızlık verebiliyor. Ben seleyi değiştirdim. Fakat belli bir süre boyunca idare ettim. Sele çok rahatsız değil fakat uzun kullanımda rahatsızlık verebiliyor.
Diğer yandan bana kalırsa bu fiyat aralığında en iyi bisikletlerden biri. Toprak yolda ve asfaltta kullandım, herhangi bir sorun çıkartmadı.
Ayrıca servisi çok anlayışlı. Piyasaya göre ucuza bakım yapıyorlar. Şu ana kadar iki kere bakıma gönderdim. İkisinde de sıkıntı yaşamadım. Yalnız bisiklet birkaç gün onlarda kalıyor. Daha sonra sizi arayıp yaptıklarını söylüyorlar. Sizde gidip alabiliyorsunuz. Servis kısmından çok memnunum. Kısaca tavsiye ederim.
Yalnız erkek kardeşinize büyük gelme olasılığı var. Sizin için sıkıntı olmaz fakat dediğim gibi kardeşiniz süremeyebilir. Geleceğe yönelik istediğiniz için, kardeşiniz elbet boyu uzayacaktır fakat bu zamanlarda süremeyebilir diye düşünüyorum.
Bana kalırsa ikinci el almanız çok mantıklı. Size Btwin 340 öneriyorum. Kendim kullanıyorum şu ana kadar bir sıkıntısı yok. Parçaları fiyatına göre kaliteli. Tek sıkıntısı sele. Sele bir saat kullanımdan sonra rahatsızlık verebiliyor. Ben seleyi değiştirdim. Fakat belli bir süre boyunca idare ettim sizde idare edebilirsiniz çok fazla rahatsızlık vermiyor ama yine rahatsız.
Diğer yandan bana kalırsa bu fiyat aralığında en iyi bisikletlerden biri. Toprak yolda ve asfaltta kullandım, herhangi bir sorun çıkartmadı.
Ayrıca servisi çok anlayışlı. Piyasaya göre ucuza bakım yapıyorlar. Şu ana kadar iki kere bakıma gönderdim. İkisinde de sıkıntı yaşamadım. Yalnız bisiklet birkaç gün onlarda kalıyor. Daha sonra sizi arayıp yaptıklarını söylüyorlar. Sizde gidip alabiliyorsunuz. Servis kısmından çok memnunum. Kısaca tavsiye ederim.
Yalnız erkek kardeşinize büyük gelme olasılığı var. Sizin için sıkıntı olmaz fakat dediğim gibi kardeşiniz süremeyebilir. Geleceğe yönelik istediğiniz için, kardeşiniz elbet boyu uzayacaktır fakat bu zamanlarda süremeyebilir diye düşünüyorum.

Nerede oturuyorsun? İkinci el önerelim sana çünkü bu fiyata sıfır bisiklet pek mümkün değil Türkiye şartlarında. Amerika'da yaşasan 150-200 birime alırdın Türkiye'de 600 birime aldığın bisikletleri.
Düşük bütçeye alınan bisikletler fazla geçmeden sorunlar yaratmaya başlar, ona edeceğin masrafı da önceden bil diye söylüyorum.

Kron XC150 gibi konteyner dolusu satılan modellerden araştır. Temiz olarak piyasada bulabileceğin bir model, piyasada çok fazla sayıda mevcut, bulması kolay olur.

Nerede oturuyorsun? İkinci el önerelim sana çünkü bu fiyata sıfır bisiklet pek mümkün değil Türkiye şartlarında. Amerika'da yaşasan 150-200 birime alırdın Türkiye'de 600 birime aldığın bisikletleri.
Düşük bütçeye alınan bisikletler fazla geçmeden sorunlar yaratmaya başlar, ona edeceğin masrafı da önceden bil diye söylüyorum.

Kron XC150 gibi konteyner dolusu satılan modellerden araştır. Temiz olarak piyasada bulabileceğin bir model, piyasada çok fazla sayıda mevcut, bulması kolay olur.

Antalyada oturuyorum ancak Ankara’da da çevrem mevcut oradan alıp kargoyla getirebilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı