650 TL Civarı Bütçe İçin Güç Kaynağı Önerisi

KorayEray

Hectopat
Merhabalar.

Bilgisayarımdaki mevcut güç kaynağı 650 Watt'lık Xigmatek marka bir güç kaynağıdır. Kasamla birlikte geldiği için pek güvenememiştim en başından beri fakat kasa yönünde herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. Şu an için güç kaynağımdan gelen cızırtılı ses dolayısıyla sağlam ve sessiz bir marka ile değişiklik yapmaya karar verdim.

Sistemim Ryzen 5 2600X işlemci ve GTX 1660 Ti Gaming X 6 GB DDR5 196 Bit ekran kartım bulunuyor. 650 Watt civarı yaklaşık 650 TL civarında bir güç kaynağı arıyorum. Güç kaynağı olarak yarı modüler mi tam modüler bir güç kaynağı mı almalıyım? Eksileri artıları neler olur? Kaç pinli olanı tercih etmeliyim (genellikle 24 pinin yaygın olduğu söyleniyor)? Bilgilerinizi rica ederim. Satın almayı düşündüğüm ürünler aşağıda belirttiğim gibidir. Ürünler hakkında da yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. 😄

Evet benimde bu model dikkatimi çekti, 700 W ileriye dönük olabilir diye alabilirim. Sessiz çalışması ve birkaç özelliği hoşuma gitti.
Evet çok sesiz. 1 aydır kullanıyorum. Yük altında çalışsa dahi sesi asla duymadım. Tavsiye ederim. Eğer Vatan üzerinden almayacak isen Gigabyte'ın PSU'larına da göz atabilirsin.

Evet çok sesiz. 1 aydır kullanıyorum. Yük altında çalışsa dahi sesi asla duymadım. Tavsiye ederim. Eğer Vatan üzerinden almayacak isen Gigabyte'ın PSU'larına da göz atabilirsin.
Vatan üzerinden almamın sebebi montajı onlara yaptıracak olmam, Gigabyte'da güvenilir markalardan biri genellikle ana kart olarak biliyordum fakat güç kaynağına da el atmış :)

Cooler Master aklımda olan bir markaydı,700 W olan modelini alacağım sanırım.Benim için önemli olan etkenler sessizlik ve güvenilir bir marka olmasıydı,Cooler Master beklentilerimi karşılayacak gibi duruyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı