650 TL PSU'suz Kasa Önerisi

Beyaz bence daha şık ama zevkinize bağlı.
Son kararımı abime de söyleyeceğim. Şu an için son kararım Corsair 275R Airflow White. Eğer abim de kabul ederse ilerleyen zamanlarda bu kasayı alacak.

Merhaba arkadaşlar. Hatırlarsanız "i5-3570K'dan R5 1600 AF'e geçmeye değer mi?" diye bir konu açmıştım. Aslında kasa değişimi düşünmeyecektim fakat abim "kasanın belli yerlerinde paslanma var, kasa da değişmeli" dedi. Zaten mevcut kasa 2013'te alınmıştı, o yüzden artık değişim vakti geldi. Ayrıca mevcut kasanın ön kulaklık portu da arızalı.
Maksimum 650 TL'ye hava akımı fena olmayan, PSU'suz bir kasa önerebilir misiniz?
Önceliğim RGB veya ışıklandırma değil, sadelik ve hava akımı. Ancak ön panelde tek 3.5mm olursa daha iyi olur. Yani 2 ayrı port değil de telefonlardaki gibi tek port daha iyi olur gibime geliyor.
eğer istersen bunlara bi göz gezdirebilirsin göze hitap eden haka akışının iyi olacağı kasalarl olduğunu düşünüyorum

Eğer istersen bunlara bi göz gezdirebilirsin. Göze hitap eden hava akışının iyi olacağı kasalar olduğunu düşünüyorum.
Kararımı çoktan Corsair 275R Airflow White olarak verdim. RGB kasa pek tercih etmiyorum fakat ileride RGB fan takarsam görüntüsünün kötü olmaması da iyi olur. O yüzden 275R Airflow olarak verdim kararımı.
İşlemci olarak Ryzen 5 3600, anakart olarak MSI B450 Tomahawk MAX ve RAM olarak da Kingston HyperX Fury 2x8GB DDR4 3200MHz CL16 düşünüyorum.
MSI GTX 960 Gaming 2G ekran kartım, AeroCool Verkho5 soğutucum, Xigmatek XCP-A600 güç kaynağım ve SSD'lerim değişmeyecek, aynı kalacak.

Dün akşam kasayı sipariş ettim. Büyük ihtimalle Salı veya Çarşamba günü elime ulaşacak.

Kararımı çoktan Corsair 275R Airflow White olarak verdim. RGB kasa pek tercih etmiyorum fakat ileride RGB fan takarsam görüntüsünün kötü olmaması da iyi olur. O yüzden 275R Airflow olarak verdim kararımı.
İşlemci olarak Ryzen 5 3600, anakart olarak MSI B450 Tomahawk MAX ve RAM olarak da Kingston HyperX Fury 2x8GB DDR4 3200MHz CL16 düşünüyorum.
MSI GTX 960 Gaming 2G ekran kartım, AeroCool Verkho5 soğutucum, Xigmatek XCP-A600 güç kaynağım ve SSD'lerim değişmeyecek, aynı kalacak.

Dün akşam kasayı sipariş ettim. Büyük ihtimalle Salı veya Çarşamba günü elime ulaşacak.

Hocam merhaba, rahatsız ediyorum. Kasadan memnun musunuz diye soracaktım. Beğenmediğiniz yönleri var mı ? Şuan 650 - 675 TL bandında satılıyor. Bu bütçe ile imkanınız olsa yine aynı kasayı mı tercih ederdiniz ?

Hocam merhaba, rahatsız ediyorum. Kasadan memnun musunuz diye soracaktım. Beğenmediğiniz yönleri var mı ? Şuan 650 - 675 TL bandında satılıyor. Bu bütçe ile imkanınız olsa yine aynı kasayı mı tercih ederdiniz ?
Kasada eksi olarak sadece fanlar için çoklayıcı çıkmamasını söyleyebilirim. Eğer anakartında 3 adet kasa fanı girişi yoksa o zaman 3 fanın da çalışması için çoklayıcı alman gerekiyor. Ancak onun dışında kasa muhteşem. MSI GTX 1660 Super Gaming X ekran kartımın RGB ışıklandırması gayet güzel görünüyor bu kasa ile. Bu akşam işlemci, anakart ve RAM'imi de güncelliyorum, o zaman daha da güzel duracak :)

Değerli yorumlarınız için teşekkürler hocam. Anakartımda 4 adet fan giriş soketi var ancak ben üst kısımlara da fan koymayı düşünüyorum, egzoz fan ile toplam 3 girişi kaplıyorlar zaten. Öndeki fanları güç kaynağına bağlayacak şekilde ayarlarım o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı