650 TL PSU'suz Kasa Önerisi

Corsair HS50 modelini yanında ayırıcı aparatı zaten çıkıyor diye biliyorum.
Ben HS60 kullanıyorum ve sadece ses kartı çıkıyor. Ses kartı olmadan da bağlamayı düşünüyorum çünkü ses kartıyla kullanınca kulaklığın sesi mikrofona biraz yankı yapıyor.
O yüzden böyle bir kasa seçimi istiyorum.

Bu kasa güzel bir kasa yanlış hatırlamıyorsam Technopat bunun 350 olanıyla sistem toplamıştı, ben de 350x modelini kullanıyorum.
Zaten bu öneriyi aldım fakat ön tarafta TRRS 3.5mm 4 pin jack olması tercihim. O yüzden P300 ile Corsair 275R Airflow arasında kaldım.

Çok sade arıyorsanız eğer Cooler Master Silencio S600 bakabilirsiniz.

Not: Stok durumu sıkıntılı olabilir.
Aşırı sadeliğe de gerek yok fakat ön taraf mesh veya cam olmamalı. Yani Phanteks P300 veya Corsair 275R/275R Airflow gibi bir kasa olmalı.
Ayrıca RGB fanı da değilim. O yüzden mümkün olduğunca RGB olmayan kasaları tercih ediyorum.
En önemli etken ise ön tarafta 3.5mm combo jack bulunması. Çünkü mevcut kulaklığım Corsair HS60 ve combo jack kullanıyor. O yüzden de ses kartı olmadan bağlayamıyorum. Ses kartı da maalesef kulaklıktaki sesi bir miktar mikrofona gönderiyor. Bu da bir miktar yankıya sebep oluyor.
Dönüştürücü aparatlara da güvenmiyorum, internetteki aparatların %99'u dandik.

275R Airflow alınabilir bir model tercih edebilirsiniz.

Bu arada neden Pure Steel Black istemediniz?
1. Ön panelde 3.5mm combo jack bulunmuyor.
2. Ön tarafa fan takılamıyor. Bu da hava akımını yavaşlatabilir diye düşünüyorum.
3. Bu kasaya HDD takmanın zor olduğunu duydum.
O yüzden bu kasayı pek tercih etmek istemiyorum. P300 ile 275R Airflow arasında kaldım fakat 275R Airflow'da 3.5mm combo jack var, P300'ün ise renk seçenekleri daha güzel gibi görünüyor (kırmızı-siyah ve beyaz). 275R Airflow ise düz siyah olarak satılıyor İtopya'da.
Ayrıca P300 460 TL iken 275R Airflow 616 TL. P300 ile sadece 1 adet fan gelirken 275R Airflow ile 3 adet fan geliyor (biri arkada, diğer ikisi önde). Şu anki kasamda bile önde 1 adet ve arkada 1 adet fan varken fan sayısı olarak geriye düşmek istemiyorum.
Bu arada 275R Airflow RGB fanlarla da güzel görünecek bir kasa gibi görünüyor. Ama RGB fan hiç almayı düşünmüyorum bile.

Buyrun beyaz renk;
Şimdi Vatan Bilgisayar'a baktım, hem bedava kargo ile hem de 614 TL'ye hem beyaz hem de siyah sürümlerinin satıldığını gördüm. Beyaz da alabilirim fakat nasıl görünür bilemiyorum. Abime de sormam lazım zira yükseltmeyi o yapacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı