650 TL SSD veya HDD önerisi

dopeboy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. 600-650 TL bütçem var. SSD veya HDD arıyorum. Kullanım şekli olarak genelde içerisine oyun yükleyeceğim. O yüzden de çok düşük kapasiteli bir depolama aygıtı istemiyorum. Önerileriniz neler?

Sisteminizde SSD var mı?
Evet var. Windows SSD üzerine kurulu. 120 GB SSD var. Oraya sadece bilgisayarın ana uygulamalarını (Ekran kartı driver), Windows v.b şeyleri kuruyorum. Yanında bir tane 500 GB HDD var. Ona da oyunları ve diğer uygulamaları kuruyorum. Fakat o 500 GB HDD artık yetmiyor.

Merhaba. 600-650 TL bütçem var. SSD veya HDD arıyorum. Kullanım şekli olarak genelde içerisine oyun yükleyeceğim. O yüzden de çok düşük kapasiteli bir depolama aygıtı istemiyorum. Önerileriniz neler?

HDD daha iyi olur.

OS hangi depolama birimine yüklü?
Evet var. Windows SSD üzerine kurulu. 120 GB SSD var. Oraya sadece bilgisayarın ana uygulamalarını (Ekran kartı driver), Windows vb şeyleri kuruyorum. Yanında bir tane 500 GB HDD var. Ona da oyunları ve diğer uygulamaları kuruyorum. Fakat o 500 GB HDD artık yetmiyor.

Anladım.

Şunu tavsiye ederim:

Yılbaşı indiriminde Link'te bulunan ürünü aldım. Şimdilik çok memnunum. 1 TB alanda her istediğim oyunu yükleyemiyordum. Şimdi bütün oyunlarımı toplamda 3 TB alanda bulundurup istediğim zaman oynayabiliyorum.

OS hangi depolama birimine yüklü?

Anladım.

Şunu tavsiye ederim:

Windows 120 GB SSD üzerine kurulu.
HDD daha iyi olur.

Aşağıda bir arkadaş da HDD önerdi. Arasında biraz fiyat farkı var ama önbellek farkı da var. Önbellek çok önemli mi?

650 TL bütçeye kaliteli bir SSD bulmanız zordur biraz biriktirip 950 yaparsanız Samsung 500 GB alıp hızlı ve iyi ömürlü olur :). HDD aşırı yavaş çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı