650 TL'ye 1080p 24" Oyuncu Monitörü Tavsiyesi

Daha fazla  
Son 2-3 yıldaki benzer konuları okudum. Zaten sistem toplama bölümündeki konuma da monitör tavsiyeleri gelmişti. Asus 1060 3G Phoenix modeli alacağım. 1080p60 FPS'nin hakkını vermesi için 21,5" değil de 23-24" daha uygun olur diye düşündüm.

BenQ'nun GW2270H modeli oldukça hoşuma gitti. Aynı modelin 23,8"lik GW2470H modeli de varmış. VA panelin avantajları bir yana ghosting sorunu yaşayanların sayısının bir hayli yüksek olması biraz soğuttu kendisinden. Çok oyun oynayan, oyun odaklı sistem toplayan birisi olarak sırf bu yüzden TN panel tercih edebilirim. GW2470H'de AMA ayarlarını değiştirerek ya da kapatarak bir nebze kontrol altında tutabilenler oluyormuş. Özellikle bu monitörü kullananların tecrübelerini merak ediyorum.

Samsung CF390 ise bütçemin çok üzerinde kalıyor en uygun fiyatlı yerden alınsa bile.

Ekleme: Şu modeller panel kıyaslaması hariç ilgi alanıma giriyor:

AOC 23.6" E2470SWH 1ms HDMI-DVI-VGA 2X2W GAMING MONİTÖR
VIEWSONIC 23.6" VX2457-mhd AMD FreeSync™ 75 Hz 1MS GAMING MONİTÖR
ASUS 21.5" VX228H 1ms Full HD HDMI Gaming Monitör

Asus'un VP247H modeli uzun süredir aklımdaydı ancak VA panel ısrarla önerilince rafa kaldırmıştım. Yine Asus'un VC239H/VP239H modelleri var. Ancak tekrar belirtmek istiyorum oyun odaklı olacağı için IPS'ten ziyade VA, hatta TN panel daha uygun.

Araştırdığım zaman GW2470H'nin genel olarak çok iyi bir film izleme zevki verdiğini ve oyunlarda da idare eder bir görüntü sunduğunu gördüm. Ancak ghosting sorunu olduğunu bilmek bile anında soğuttu bu monitörden.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
AOC'de karar kılmak üzereyim ama kontrast oranı olması gerekenin yarısı kadarmış. Karanlık yerlerde bozuk gölgeler oluşuyormuş sırf bu yüzden. ASUS VC239H'ye yöneldim IPS olduğu için, onda da kutusundan HDMI kablosu çıkmıyormuş. Bulması zor bir şey değil ama o da kendinden soğuttu.

Yine de fiyata göre en uygun AOC E2470SWH gibi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı