6500-7000TL telefon önerisi

Bütçe
6500-7000

talhattok

Hectopat
Merhaba, eski telefonum A10s artık çok eskidi ve yeni bir telefona ihtiyaç duydum. Elimde yaklaşık 6500-7000TL civarı bir bütçe var bu bütçelerde sıfır telefon almak çok zor bu sebepten dolayı 2. el bir telefon almayı düşünüyorum. Temel olarak ihtiyaçlarım şu şekilde:

Çok fazla oyun oynayan birisi değilimdir, genelde sosyal medya,video izlemek gibi işlevlerde kullanırım telefonumu.

Alacağım telefonun uzun bir süre temel işlevlerde donmaması gerekmektedir.

Kamera olarak genelde sadece araba storisi çekerim bu sebepten bir IPhone'e SE 2020 çok mantıklı geliyor fakat şarj ve iOS olma problemi söz konusu.

Diğer yandan Android APK uzantısını gerek "YouTube Vanced" olsun gerek diğer APK uygulamalar olsun çok fazla kullanıyorum.

Kısaca telefonumda talep ettiğim özellikle şunlar: Perfomanslı donmayan bir telefon, kamerasi nispeten kaliteli direksiyon hikayesi çekerken kaliteli,beni 3 4 yıl idare edebilecek bir telefon tavsiyeleriniz nelerdir?

Aklımdaki modeller: Samsung S20FE/A52/A52s/M52/iPhone SE 2020.

Şimdiden tavsiyeleriniz ve önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, eski telefonum A10s artık çok eskidi ve yeni bir telefona ihtiyaç duydum. Elimde yaklaşık 6500-7000TL civarı bir bütçe var bu bütçelerde sıfır telefon almak çok zor bu sebepten dolayı 2. el bir telefon almayı düşünüyorum. Temel olarak ihtiyaçlarım şu şekilde:

Çok fazla oyun oynayan birisi değilimdir, genelde sosyal medya,video izlemek gibi işlevlerde kullanırım telefonumu.

Kamera olarak genelde sadece araba storisi çekerim bu sebepten bir IPhone'e SE 2020 çok mantıklı geliyor fakat şarj ve iOS olma problemi söz konusu.

Diğer yandan Android APK uzantısını gerek "YouTube Vanced" olsun gerek diğer APK uygulamalar olsun çok fazla kullanıyorum.

Kısaca telefonumda talep ettiğim özellikle şunlar: Perfomanslı donmayan bir telefon, kamerasi nispeten kaliteli direksiyon hikayesi çekerken kaliteli,beni 3 4 yıl idare edebilecek bir telefon tavsiyeleriniz nelerdir?

Zaten modelleri yazmışsınız hocam o modeller içinde ileriye dönük A52s mantıklı yine de siz bilirsiniz.

S10+ almanızı öneririm. S20 FE'den, A52S'den, M52'den ve özellikle SE2'den güncellik dışında her anlamda daha iyi, güncellikte herhangi bir sorun teşkil etmez, 3-4 yıl fersah fersah kullanırsınız. Kamera sensörü harika, gece çekimlerinde iPhone 12 Pro Max'den bile daha iyi çekiyor, oyun performansı ise grafik işlemcisini kısıtlayan servisleri kapattığınızda HDR grafiklerde 1440p de 57-60 FPS alıyorsunuz, ekran süresi olarak mobil veride 6-7 saatleri görmek mümkün. Xiaomi önermiyorum, uzun vadede kasmayacak yazmışsınız, Xiaomi tarafında hard reset atmadığınız sürece bu mümkün değil maalesef ayrıca yine Xiaomi'nin kasa ve çerçeve için ürettikleri malzeme çok kaliteli değil, yani sizinde yazdığınız gibi kaliteli ve prestij hissiyatını veremiyorlar.

S10+ almanızı öneririm. S20 FE'den, A52S'den, M52'den ve özellikle SE2'den güncellik dışında her anlamda daha iyi, güncellikte herhangi bir sorun teşkil etmez, 3-4 yıl fersah fersah kullanırsınız. Kamera sensörü harika, gece çekimlerinde IPhone'e 12 Pro Max'den bile daha iyi çekiyor, oyun performansı ise grafik işlemcisini kısıtlayan servisleri kapattığınızda HDR grafiklerde 1440p de 57-60 FPS alıyorsunuz, ekran süresi olarak mobil veride 6-7 saatleri görmek mümkün. Xiaomi önermiyorum, uzun vadede kasmayacak yazmışsınız, Xiaomi tarafında hard reset atmadığınız sürece bu mümkün değil maalesef ayrıca yine Xiaomi'nin kasa ve çerçeve için ürettikleri malzeme çok kaliteli değil, yani sizinde yazdığınız gibi kaliteli ve prestij hissiyatını veremiyorlar.

Çok teşekkür ederim. S10+ ikinci el piyasasında gördüğüm fakat çıkış tarihi olarak eski olduğu için elediğim bir telefondu değerlendirmede bulunacağım.

Xiaomi farklı bir arayüz farklı bir isim her ne kadar teknoloji de yenilik önemli olsa da bazen gelenekçi olunması gerektiğinin taraftarıyım. O yüzden pek tercih edeceğim bir marka olmayacaktır. Tekrardan tavsiyeniz için teşekkürler.

Zaten modelleri yazmışsınız hocam o modeller içinde ileriye dönük A52s mantıklı yine de siz bilirsiniz.
Teşekkür ederim. Tavsiyenizi dikkate alacağım.

Çok teşekkür ederim. S10+ ikinci el piyasasında gördüğüm fakat çıkış tarihi olarak eski olduğu için elediğim bir telefondu değerlendirmede bulunacağım.

Xiaomi farklı bir arayüz farklı bir isim her ne kadar teknoloji de yenilik önemli olsa da bazen gelenekçi olunması gerektiğinin taraftarıyım. O yüzden pek tercih edeceğim bir marka olmayacaktır. Tekrardan tavsiyeniz için teşekkürler.

Dediğim gibi S10+'ın 2019 model olması hiçbir sorun teşkil etmez, şu andan ihtibaren bile 4 yıl kullanırsınız, 1440p Dynamic AMOLED, 530 PPI paneli ile ve kasa kalitesi ile size en prestijli ve Exynos 9820 çipiyle en güçlü deneyimi yaşatacaktır. Xiaomi'nin arayüzünde reklam vs. çıkıyor ve bir süre sonra her güncellemede arayüz boğulmasın diye hard reset atmak zorunda kalıyorsunuz, Xiaomi'yi eleyerek mantıklı bir seçim yaptınız.

Dediğim gibi S10+'ın 2019 model olması hiçbir sorun teşkil etmez, şu andan ihtibaren bile 4 yıl kullanırsınız, 1440p Dynamic AMOLED, 530 PPI paneli ile ve kasa kalitesi ile size en prestijli ve Exynos 9820 çipiyle en güçlü deneyimi yaşatacaktır. Xiaomi'nin arayüzünde reklam vs. çıkıyor ve bir süre sonra her güncellemede arayüz boğulmasın diye hard reset atmak zorunda kalıyorsunuz, Xiaomi'yi eleyerek mantıklı bir seçim yaptınız.
S21FE modellerine denk geldim S10+ çok fazla yok maalesef tavsiyeniz nedir ? Tercih edilebilir mi ?

Diğer yandan Android APK uzantısını gerek "YouTube vanced" olsun gerek diğer APK uygulamalar olsun çok fazla kullanıyorum.

Kısaca telefonumda talep ettiğim özellikle şunlar: Perfomanslı donmayan bir telefon, kamerasi nispeten kaliteli direksiyon hikayesi çekerken kaliteli,beni 3 4 yıl idare edebilecek bir telefon tavsiyeleriniz nelerdir??

İkinci el Snapdragon'lu S20 FE almanı tavsiye ederim.865 ile uzun süre kafan rahat olur.sosyal medya ağırlıklı bir kullanım olacaksa ikinci el SE 2020 de alabilirsin.SE 2020 alacaksan Deji'ya da rova batarya mutlaka al çünkü kendi orijinal bataryası rezalet.

iPhone SE 2020 öneririm. Youtube Vanced yerine uYouPlus yükleyebilirsiniz. Ama bir bilgisayara sahip olmanız gerekiyor. Kolay bir işlem. Üstelik iOS kullandığı için performansı epey iyi. Kamerası da öyledir ancak küçük ekran sevmiyorsanız biraz sıkıntı.

iPhone SE 2020 öneririm. YouTube vanced yerine uyouplus yükleyebilirsiniz. Ama bir bilgisayara sahip olmanız gerekiyor. Kolay bir işlem. Üstelik iOS kullandığı için performansı epey iyi. Kamerası da öyledir ancak küçük ekran sevmiyorsanız biraz sıkıntı.

Bir bilgisayara sahibim, telefonumda o kadar üst düzey özellikler aramamamın sebebi de bilgisayardır çoğu işimi bilgisayardan hallederim daha stabil ve kolay gelir genelde. Ekran konusuna gelecek olursak aslında minik telefonları daha çok seviyorum ekran erişilebilirliği taşınması daha kolay oluyor. Çevremde SE 2020 kullananlar var en büyük sıkıntıları şarj konusunda oluyor. Bu durum ve yıllardır Android kullanmam beni biraz daha Android'e itiyor. Şu durumda sadece biraz piyasayı koklayacağım. Her iki durumda da fedakarlıklar oluyor, bu yüzden tamamen piyasanın durumu, cihazın temizliği ve fiyatı seçeceğim tarafı belirleyecek. Önerilerinizi ve fikirlerinizi belirtiğiniz için çok teşekkür ederim.

Farklı bir cihaz önerisi olan varsa beklemekteyim.

İkinci el Snapdragon'lu S20 FE almanı tavsiye ederim.865 ile uzun süre kafan rahat olur.sosyal medya ağırlıklı bir kullanım olacaksa ikinci el SE 2020 de alabilirsin.SE 2020 alacaksan Deji'ya da rova batarya mutlaka al çünkü kendi orijinal bataryası rezalet.
Maalesef SE 2020'nin piyasası biraz karmaşık o yüzden batarya markasına göre filtreleyebileceğimi sanmıyorum, yine de bilgilendirmen için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı