6500₺ Sistem Tavsiyesi

Bütçe
6500-6700
Peki ben bu i5-9400F işemci'nin yanına
MSI GeForce GTX1660Ti GAMING X 6GB GDDR6 192Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı değil de MSI GeForce GTX1660 SUPER GAMING X 6GB GDDR6 192Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı koysam çok fazla sırıtır mı? Yani işlemci ile güzel ikili olur mu yoksa GTX1660 Ti'dan aşağısı kurtarmaz mı?( Fiyat düşürme açısından yapmayı düşünüyorum böyle bir şey arada açık ara şu an iki ekran kartı arasında 566TL fark var)
Supere hız aşırtma yaparsan 1660Ti'da geçersin.

MSI'dan başka markalar da gayet iyi. Bu takıntı yüzünden daha düşük bir sistem almanıza gerek yok bence. Ayrıca RTX ve RX 5000 serisi gayet iyi seriler, tavsiye ederim.
Hocam konuştuğum çoğu kişi 5000 serisinin problemli olduğunu söyledi. Bu konu hakkinda bilgin var mıdır? 5600xt ve 5700 araştırıyorum da şuan.

pc3.PNG

Son hali şu an böyle ve 6400TL civarı bir rakamda. Tam bütçeme uygun ama tabii yine de sizlere sormak isterim. Nasıl?

Dosya Ekleri

• pc3.PNG
    pc3.PNG
    23,9 KB · Görüntüleme: 22
Eki Görüntüle 567869

Son hali şu an böyle ve 6400TL civarı bir rakamda. Tam bütçeme uygun ama tabii yine de sizlere sormak isterim. Nasıl?
Yazdığımız mesajları okuyor musunuz?

Sistem iyi değil. Çok gereksiz pahalı. Paranızı çöpe atmak istiyorsanız buyrun. Ben sistem tavsiyemi yazdım. Daha iyisi varsa alın. Yoksa benim attığım sizinkinden kat kat daha iyi.
Hocam konuştuğum çoğu kişi 5000 serisinin problemli olduğunu söyledi. Bu konu hakkinda bilgin var mıdır? 5600xt ve 5700 araştırıyorum da şuan.
Sadece sürücü sorunları var. Yakın zamanda çözülecektir. AMD üzerinde çalışıyor yanlış bilmiyorsam.

Bir çok kullananı var bu kartların. Sıkıntılı olandan çok daha fazla memnun olan var.

Not: Şimdi baktım, son sürücülerde sıkıntılar çözülmüş gözüküyor. Bir problem kalmamış.

Eki Görüntüle 568010

Cpu olarak da: Ryzen 5 3600

Aynı paraya Ryzen 5 3600 ve gtx 1660ti koyabiliyorsunuz. Gayet iyi bir kasa&psu kombinasyonuyla beraber yüksek hızlı m2 ssd de koyabiliyorsunuz.
Özetle bu sistemi tercih etmelisiniz
Aynı bütçeye 5700 ekrna kartı koydum. Neden Çok daha düşük 1660 Ti tercih etmeli? Başka bir sebebi olmalı.

Geri
Yukarı