6500 TL monitör dahil bilgisayar toplama

Polestar_H3X

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, elimde 6500 TL gibi bir para var. Bu paraya FPS odaklı güzel bir PC toplamak istiyorum; verebileceğim maximum para 6500 üstüne çıkamam maalesef. Bilgisayardan anlayan kişiler yazarsa çok sevinirim 🙏

Toplayacağım bu PC'ye monitör de dahil, bilgisayarı daha çok oyun için topluyorum o yüzden ekran kartı benim için en önemli kriter desem yanlış olmaz.

Toplayacağım PC'de olmasını istediğim özellikler şunlar.

RAM: Minimum 8 GB.
İşlemci: Minimum 3 GHz'lik bir işlemci.
Ekran kartı: Sistemi oyun odaklı topluyorum. O yüzden oyunlarda bana güzel performans verebilecek bir ekran kartı arıyorum.
Anakart: Anakart hakkında pek bir bilgim yok, sisteme sıvı soğutma eklersem faydaları ne olur, bana ne kadara mâl olur, vereceğim paraya değer mi?
Kasa: Camı kolay çatlamayacak, biraz dayanıklı RGB bir kasa olursa çok güzel olur.
Monitör: 144Hz / 1080P ve 23ICH-27INCH arası FreeSync desteğine sahip, VA panel mi daha iyi yoksa IPS panel mi daha iyi bilmiyorum IPS'lerde ışık sızmalarına çok sık rastlandığını duymuştum. O yüzden VA panel olursa daha iyi olur.

Zaman ayırıp bana yardımcı olursanız çok teşekkür ederim...

RAM 'lerden 2 tane alınız.

Sorun nedir acaba bay @hahahahah ?

Son düzenleme:

RAM’ler hariç güzel sistem hocam, LPX RAM’lerin çipleri sıkıntılı, Neo Forza daha iyi olur.

2 tane

RAM 'lerden 2 tane alınız.

Hocam yanlış ifade atmışım. Ben monitörden ve SSD'den kısıp ekran kartına verdim.

2 tane

Üzgün atacaktım çünkü monitör TN panel ve konu sahibi IPS ya da VA istemiş. Ama sırf monitör yüzünden üzgün atmak saygısızlık olurdu.

@Setsuna Yuki 'nin dediğine göre RAM 'ler kötüymüş. Ekran kartının indirimi yalan ve 1800 TL 'ye GTX 1650 Super buldum. Monitör 75Hz. I3 10100F gibi bir işlemci varken Ryzen 3 3100 öneriyorsunuz. Bu sistem alınmaz.
75 hz kaliteli bir monitör alınabilir.
Monitör gerçekten fiyatına göre iyi ama TN çok kötüymüş görüntü olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı