6500 TL monitör önerisi

Bütçe
6500 TL
@BerkayZ87 @Saint Lucia O zaman toplu bir fikir alışverişi yapalım hocalarım eğer sizlerde uygun görürseniz tabii. 3 monitör arasında kaldım. Diyelim bunlar ise (Lenovo R25i30, Lenovo Y27-30, MSI G2722). Sizce bu üçünden hangisi kesin kararla alınabilir?

Panel, parlaklık, pivot, bağlantı portları olarak Lenovo R25i seçilmeli. MSI daha pahalı ama 27 inç olduğu için fiyat kıyaslaması yapmıyorum. Kafa yoran teknik detaylara da girmeyeceğim. Zaten bu bilgiler çoktandır konuşuldu.
Berkay hocamızın da fikri 25i olacaktır.
25I'nin ayakları biraz kaba duruyor. Duymuşsunuzdur. O da dikkatiniz de olsun.

Panel, parlaklık, pivot, bağlantı portları olarak Lenovo R25i seçilmeli. MSI daha pahalı ama 27 inç olduğu için fiyat kıyaslaması yapmıyorum. Kafa yoran teknik detaylara da girmeyeceğim. Zaten bu bilgiler çoktandır konuşuldu.
Berkay hocamızın da fikri 25i olacaktır.
25I'nin ayakları biraz kaba duruyor. Duymuşsunuzdur. O da dikkatiniz de olsun.
Ayak standı pek sorun değil ilerde harici destek almayı düşünüyorum. Pivot ise şart değil kullanır mıyım evet ama olmaz ise de olur zaten. Şuan da zaten 19" 1440x900p bir monitör kullanıyorum 16:10 değerinde. Çağ atlayacağım bir sır değil açıkçası. R25i30 mantıklı en azından 1080p'de pikselleşme yaşamam.

Ayak standı pek sorun değil ilerde harici destek almayı düşünüyorum. Pivot ise şart değil kullanır mıyım evet ama olmaz ise de olur zaten. Şuan da zaten 19" 1440x900p bir monitör kullanıyorum 16:10 değerinde. Çağ atlayacağım bir sır değil açıkçası. R25i30 mantıklı en azından 1080p'de pikselleşme yaşamam.
Cevaplayan ve yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Lenovo R25i-30'u alacağım.

Son düzenleme:
Ayak standı pek sorun değil ileride harici destek almayı düşünüyorum. Pivot ise şart değil kullanır mıyım evet ama olmaz ise de olur zaten. Şu an da zaten 19" 1440x900p bir monitör kullanıyorum 16:10 değerinde. Çağ atlayacağım bir sır değil açıkçası. R25I30 mantıklı en azından 1080P'de pikselleşme yaşamam.

Pikselleşme olayı zaten acayip absürt bir konudur. Hiç girmeyelim o konuya. Monitörün dibine girmediğiniz sürece pikselleri fark etmeniz zor. Bak önerilen G4X'te güzel cihazdır. Ben 6bit+frc'ye takılırsın diye önermek istemedim ama hoş monitördür. Lakin model sayısını arttırıp kafa bulandırmayalım. Lenovo'dan memnun kalmaz ya da kusurlu gelirse akabinde konuşuruz hocam. Hayırlısı olsun şimdiden. Geldiğinde haber edersiniz. 👍

Hocam konuyu hortlatıyorum ancak sormak istediğim bir şeyler var.
Ben de bu bütçelerde monitör araştırıyorum kullanım amacım da hemen hemen sizinle aynı, tasarım ve arada sırada oyun oynamak/film izlemek vs.
Bu konu başlığından R25I30 modelini beğendim. Ancak kafama yatmayan kısım şu; Benim laptopumda RTX3070 ekran kartı var ancak bu monitör G-SYNC desteklemiyor. Sıkıntı yaşar mıyım ve sırf bu yüzden G-SYNC özelliğine sahip monitörlere bakmalı mıyım?

@Saint Lucia @BerkayZ87 Biraz geç oldu lakin 3 hafta vesaire test etmem gerekiyordu. Kullandığım ayarları şu şekilde sıralayabilirim. eğer aklınızda çok daha iyi bir ayar varsa söyleyin hocalarım.

Over Drive: 2
MPRT: Off
Adaptive Sync: Auto (Açık)
OC: Off
Parlaklık ve Kontrast: %100
DCR: Off
HDR: Auto ama Windows da kapalı kullanıyorum.
Dark Boost: Yer yer değişiyor Level 3 veya Level 2 kullanıyorum bazen kapatıyorum.
Sharpness: 50 ideal gözüktü gözüme.
Color Temp: Neutral kullandım Warm ayarı berbat derece kötüydü Neutral en güzel mod bu monitör için.

3A oyunlarda renk doygunluğu gayet yeterli geldi bu ayarlarda film dizi izlerken de oldukça memnun kaldım. Rekabetçi oyunlarda MPRT kapalı 165Hz ile gayet rahat oynadığımı söyleyebilirim.

Adobe Premiere de ise renk doygunluğu daha oturaklı oldu çok daha rahat çalışabiliyorum. Ayak Standı biraz kaba lakin masama da tam oturdu bu yüzden rahatsız etmiyor. İleride zaten harici bir stant alacağım.

@Saint Lucia @BerkayZ87 Bu arada ikinizi de çok teşekkür ederim iyi ki sizi dinleyip R25i-30'u almışım dedim.

Geri
Yukarı