6500 TL Oyun Odaklı Bilgisayar Toplama

Hayır değil. Rastgele parçalar oluşturarak sistemler oluşturmayın.
Bende son 2 gündür pc toplama hakkında araştırma yaptım ve parçaların uyumlu olması lazım deniliyor ve işin içinden çıkamadım
En basitinden bir örnek.

İşlemciyi R5 3600, kasayı Dark Guardian benzeri geliştirmeler yaparak alabilirsin. Geliştirmeler kısmından Aerocool güç kaynaklarından uzak dur, SSD kısmında Adata SU630-650 uzak dur.
Teşekkürler pc toplicağımda karşıma bunlar çıkarsa geçerim

En basitinden bir örnek.

İşlemciyi R5 3600, kasayı Dark Guardian benzeri geliştirmeler yaparak alabilirsin. Geliştirmeler kısmından Aerocool güç kaynaklarından uzak dur, SSD kısmında Adata SU630-650 uzak dur.

Toplamak istersen belki alabilirsin.
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450M PRO-VDH Max
Kingston 16 GB 3000 MHz
Sapphire Pulse RX 5600 XT
Sandisk 3D 500 GB
Corsair Delta Spec RGB ve VS550 80+
6300 TL falan yapıyor. Ben pek anlamıyorum bu işlerden. Bilen birisi yardımcı olsa daha iyi olur.
Bu sistemede bakıcam itopyadaki sistem çok güzel bikaç ekletidaha yapyım ona ilgilendiğiniz içinçok Teşekkürler

Neye göre söyledin bunu. İnternetteki yorumlara göre mi kullandın da başına bir iş mi açtı? Ben de Aerocool Cylon 600Watt 80+ var, onun için sordum.
Aerocool VX serisi 500W'a kadar eyvallah iyi ama sonrası biraz kötü bence. Sertifikası vesaire yok. Bu bütçe için High Power daha mantıklı olacaktır bence. Bu arada sırf RGB falan diye Aerocool Cylon almanızı önermem. O bütçe için SilverStone, FSP, High Power daha mantıklı. Forumdan bir arkadaş biraz kötü olduklarını kanıtlamıştı ama nerede şimdi bilmiyorum.

Daha önce hiç PC toplamadım ve pek de anlamıyorum bu işlerden. GTA 5, PUBG, Rainbow Six Siege oynuyorum. Sistem önerileriniz nelerdir?

Ryzen 5 3600 1350TL.
ASUS Prime B450M K 550TL.
8x2 Corsair 3000MHz RAM 600TL.
Pulse RX 5600XT 2500TL.
Corsair Spec Delta RGB 550Watt 800TL.
480GB Crucial BX500 SSD 550TL.
Buyur en iyi sistem budur. Diger arkadaşların sistemi pek olmamış.

Yeni konular

Geri
Yukarı