6500 TL Sistem Toplama Tavsiyesi

kajadere

Hectopat
Ara Toplam: 5.648,87 TL. KDV Toplamı: 1.016,80 TL. Genel Toplam: 6.665,67 TL

Bütçem max bu kadar. PSU 2018 model. Bu arada RAM 8*2 olmayacak, 16*1 olacak yanlış seçtim. En çok anakarttan korkuyorum iyi midir sizce, anakart rahat rahat götürür mü beni yıllarca? Bu fiyata daha iyi bir şey toplanabilir mi?
Screenshot_2019-05-25-00-27-00.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
6500tl ye 1660ti alınır, rx590 dan daha performanslı ve daha güncel.
bunu öneririm:
Ram konusunda çift kanal ram daha performanslıdır her zaman için zaten aynı fiyat aralığında.
İnternetten Benchmark testlerine bakabilirsin.

Konumu incelemenizi öneririm. Parça parça toplayarak daha iyi bir sistem sahibi olabilirsiniz.

Monitörü TN panel tercih etmeyin, Gamepower markası bilindik ve kaliteli bir marka değil maalesef.
Acer ED242QRAbidpx Monitör 1240 lira

Benim topladığım sistemden HDD'yi çıkararak çok daha güzel ve kaliteli parçalara sahip bir sistem sahibi olabilirsiniz.

32GB belleğe ihtiyaç önümüzdeki en az 4-5 sene içerisinde duyulmayacak bence. Ayrıca çift kanal bellek her zaman daha iyi olmuştur, o yüzden 16x1 yerine 8x2 tavsiye ederim.
Monitörde milisaniyeye aldanmayın çünkü ondan daha önemli şeyler var, panel tipi, marka gibi şeyler. VA panele sahip 144Hz bu monitör 4ms gecikme değerine sahip ama VA panel gerçekten TN panele göre çok daha güzel renk doygunluğu ve yüksek görüş açısı sağlıyor.

Konumu incelemenizi öneririm. Parça parça toplayarak daha iyi bir sistem sahibi olabilirsiniz.

Monitörü TN panel tercih etmeyin, Gamepower markası bilindik ve kaliteli bir marka değil maalesef.
Acer ED242QRAbidpx Monitör 1240 lira

Benim topladığım sistemden HDD'yi çıkararak çok daha güzel ve kaliteli parçalara sahip bir sistem sahibi olabilirsiniz.

32GB belleğe ihtiyaç önümüzdeki en az 4-5 sene içerisinde duyulmayacak bence. Ayrıca çift kanal bellek her zaman daha iyi olmuştur, o yüzden 16x1 yerine 8x2 tavsiye ederim.
Monitörde milisaniyeye aldanmayın çünkü ondan daha önemli şeyler var, panel tipi, marka gibi şeyler. VA panele sahip 144Hz bu monitör 4ms gecikme değerine sahip ama VA panel gerçekten TN panele göre çok daha güzel renk doygunluğu ve yüksek görüş açısı sağlıyor.
O monitör 4ms, arkadaş 1ms istiyor galiba. Ayrıca Gamepower gayet kaliteli bir marka, nesini beğenmediniz anlamadım :).

Ve TN panel değil, VA panel.
2.PNG

O monitör 4ms, arkadaş 1ms istiyor galiba. Ayrıca Gamepower gayet kaliteli bir marka, nesini beğenmediniz anlamadım :).
Mesajımda milisaniyeden daha önemli şeyler olduğunu belirttim ve sırf 144 olsun diye diğer parçaları kısmak bence yanlış bir karar. Başka bir konumda buna değinmiştim.
EKLEME: Kusura bakmayın VA panel olduğunu bilmiyordum.
Sosyalde Gamepower diye aratarak kullanıcıların sorunlarını ve marka imajını görebilirsiniz. Aliexress üzerinden fason mallar üretmekle başlayıp firma haline gelmiş bir Çin markası. Yani James Donkey gibi bir markadır. Kalitesi elbet ki tartışılır, iyi olabilir kötü olabilir fakat ar-ge yapılmış ürünler değiller ve köklü firmalar değiller.

Ayrıca Acer yerine şu monitör de tercih edilebilir:

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı