6500 TL telefon tavsiyesi

Türkiye şartlarında Apple ve Samsung harici telefon önermem. Hele hele Çinli markaları tavsiye etmem. Yığınla vergi ödüyorsunuz, bari verdiğiniz paraya değsin.
önerin nedir ?
m23 önermişsiniz geç fark ettim pardon.

Türkiye şartlarında Apple ve Samsung harici telefon önermem. Hele hele Çinli markaları tavsiye etmem. Yığınla vergi ödüyorsunuz, bari verdiğiniz paraya değsin.
sizce yenilenmiş telefon alınabilir mi ? 2.el almaktansa daha mantıklı geliyor bana.

M14, M23.

M14 5G'de Exynos 1330 SoC vardır. Bu SoC ise 2 adet ARM Cortex-A78 güç çekirdeğini bünyesinde barındırmaktadır. M23 5G'de ise Snapdragon 750G var. Bu SoC ise 2 adet ARM Cortex-A77 güç çekirdeğini bünyesinde barındırmaktadır.

Çekirdek tasarımı olarak 1330 daha iyi olsa da batarya dayanımı noktasında Snapdragon daha iyi sonuç verebilir. Lâkin 2. hanesi 4 ile biten Samsung telefonlar 2023 yılında üretilmiş. Doğal olarak 2. hanesi 3 ile bitenlerin de 2022 yılında üretildiği anlaşılmaktadır. Bu noktada da lityum bataryaların raf ömürleri devreye girmektedir. Lityum bataryalar resmî bilgilere göre 5 yıldır.

Samsung'un A ve S serisinde aşina olduğumuz yazılım güvencesi M serisi için de geçerliyse M14 5G, M23 5G'ye göre en az 1 sene daha fazla güncelleme alacak demektir.

M14 5G de M23 5G karşısında iyi bir seçenek olabilir. Karşılaştırabilir ve tercihinizi yapabilirsiniz.

M14 5G'de Exynos 1330 SoC vardır. Bu SoC ise 2 adet ARM Cortex-A78 güç çekirdeğini bünyesinde barındırmaktadır. M23 5G'de ise Snapdragon 750G var. Bu SoC ise 2 adet ARM Cortex-A77 güç çekirdeğini bünyesinde barındırmaktadır.

Çekirdek tasarımı olarak 1330 daha iyi olsa da batarya dayanımı noktasında Snapdragon daha iyi sonuç verebilir. Lâkin 2. hanesi 4 ile biten Samsung telefonlar 2023 yılında üretilmiş. Doğal olarak 2. hanesi 3 ile bitenlerin de 2022 yılında üretildiği anlaşılmaktadır. Bu noktada da lityum bataryaların raf ömürleri devreye girmektedir. Lityum bataryalar resmî bilgilere göre 5 yıldır.

Samsung'un A ve S serisinde aşina olduğumuz yazılım güvencesi m serisi için de geçerliyse M14 5G, M23 5G'ye göre en az 1 sene daha fazla güncelleme alacak demektir.

M14 5G de M23 5G karşısında iyi bir seçenek olabilir. Karşılaştırabilir ve tercihinizi yapabilirsiniz.

Huawei Mate 10 Lite alınabilir mi sizce?​

Kesinlikle bu öneriyi dikkate almalısınız.

Telefon donanımdan ibaret değildir, yazılım ve güvenlik güncellemeleri noktasında bu fiyat düzeyinde donanımıyla birlikte en iyi çözüm şu an için M23 5G olarak gözükmektedir.
4gb ram ve M serisi samsung olunca uzak durmak en iyisi.

Maksimum 6500 TL bütçem var o da çok zar zor. 2. el bir telefon istemiyorum. Telefonda oyun oynamıyorum. Instagram, WhatsApp, Snapchat, Spotify ve 1-2 banka uygulaması kullanıyorum. Çok fazla fotoğraf da çeken biri değilim. Bütçem daha yukarılara çıkmaz maalesef. Önerebileceğiniz telefon var mı?

Realme 8 alabilirsiniz.

Huawei Mate 10 Lite alınabilir mi sizce?​

Huawei Mate 10 Lite'yi teyzemin kızı kullanıyor halen memnunum diyor. Fakat Huawei alınacaksa size tavsiyem Huawei P20 Pro almanızdır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı