6500 TL'ye R5 1600 sisteme ekran kartı önerisi

Bütçe
6500

Yamanlarkax

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. RX470 ekran kartı kullanıcısıyım ve bozulduğu için değiştirme kararı aldım. Gigabyte GA-A320M-H anakart ve AMD Ryzen 5 1600 six-Core 3.20 GHz işlemcim var. Ekran kartı olarak ASUS Radeon Dual RX6600 8G 8 GB 128bıt GDDR6 kartını düşünüyorum. Bütçem 6500 civarı. Bu kart anakart ve işlemcim ile sıkıntı çıkarır mı acaba? Ayrıyeten önerileriniz var ise paylaşırsaniz sevinirim.

Arkadaşlar ayrıca minimum psu için Asus kartında 500w yazıyor fakat benim PSU 450w.Sikinti çıkarır değil mi bu olay :(

Hocam sıfır mı olacak 2.el mi, ileride işlemci upradge yapacak mısınız buna göre değişir. Birde Psu 450w demişsiniz 80 plus sertifikası var mı ?

Eğer monitörünüz 2K ise alabilirsiniz biraz darboğaz ile rx6600 ü besleyebilir lakin 1080p için ise 2.El den rtx 2060 - rtx 2060s ve dengi kartlara bakabilirsiniz

Son düzenleme:
Hocam sıfır mı olacak 2.el mi, ileride işlemci upradge yapacak mısınız buna göre değişir. Birde Psu 450w demişsiniz 80 plus sertifikası var mı
Hocam sıfır alacağım.İleride işlemciyi de ryzen5 5600 yaparım diye düşünmüştüm.Psudan pek anlamıyorum kusra bakmayın ama enermax naxn 450w powersuplly modeli.Ozellikler kısmından baktım yanlışım yoksa verimlilik sertifikası 80 plus yazıyor eğer o ise tabi

O işlemci 6600ü beslemez. Düz 1660 1650 Super en fazla 1660 Super Ti bakmanda fayda var.
Hocam işlemciyi bu yıl içerisinde r5 5600e çeksem mi daha mantıklı olur yoksa direkt dediğiniz kartlardan bakıp devam etmek mi mantıklı

Hocam sıfır alacağım.İleride işlemciyi de ryzen5 5600 yaparım diye düşünmüştüm.Psudan pek anlamıyorum kusra bakmayın ama enermax naxn 450w powersuplly modeli.Ozellikler kısmından baktım yanlışım yoksa verimlilik sertifikası 80 plus yazıyor eğer o ise tabi
Rx6600 ün yanına minimum 550w 80 plus bir power supply alırsanız uzun ömürlü olacaktır. Zaten işlemciyi değiştirecekseniz sorun olmaz ama hiç değilse ileride işlemci yanına en az bir b450 almak gerekir.

Hocam işlemciyi bu yıl içerisinde r5 5600e çeksem mi daha mantıklı olur yoksa direkt dediğiniz kartlardan bakıp devam etmek mi mantıklı
Bütçe sorununuz olmayacaksa tabiki de rx 6600 ama ben tekrar tekrar masraf yapamam diyorsanız yani o kartlardan birini alıp devam etmek daha mantıklı

Bütçe sorununuz olmayacaksa tabiki de rx 6600 ama ben tekrar tekrar masraf yapamam diyorsanız yani o kartlardan birini alıp devam etmek daha mantıklı
Ben senin yerinde olsam işlemciyi satar yerine R5 3600 ya da 5600 alır kalan parayla da ikinci el garantili RX6600 ya da RTX 2060 alırım.
RX 6600 alırsam psu'yu kesin yükseltmem gerekiyor değil mi hocam ve bu ekran kartını alırsam benim işlemci bunu besleyemediği zaman ne gibi sorunu olur acaba.Bilgisayardan pek fazla anlamıyorum kusra bakmayın.

RX 6600 alırsam psu'yu kesin yükseltmem gerekiyor değil mi hocam ve bu ekran kartını alırsam benim işlemci bunu besleyemediği zaman ne gibi sorunu olur acaba.Bilgisayardan pek fazla anlamıyorum kusra bakmayın.
Hocam Psu mecbur değişecek minimum 550w. İşlemciye ve ya ekran kartına bir zararı olmaz, işlemci darboğazı olacağı için ekran kartınun tam performansını alamazsınız sadece

Lakin dediğim gibi eğer işlemci upradge yapacaksanız ileride bir b450 anakart da almanız gerekiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı