6500 XT ne zaman alınmalı?

passat

Kilopat
Makaleler
8
Amerika'dan tanıdığıma 6500 XT aldırmak istiyorum ama aklıma takılan bir şey var. Çıkış fiyatı 200 dolardı ama şu an stoktaki modeller 270 dolar. İleriki zamanlarda fiyatlar daha da artar mı yoksa düşer mi bilemiyorum, sizce ne olur? Bu fiyattan alıp geçeyim mi yoksa biraz bekleyeyim mi düşmesi için?

1642960583313.png

Bence almayın. Fiyatına değen bir model olduğunu düşünmüyorum.
AMD madencilere yaramasın diye kartı kırpa kırpa bir hal etmişler.
Madencilere yaramasın diye kırpmalık bir durum değil. Yeni nesil giriş seviyesi kart neredeyse Amd tarafı için. 3050 için de hemen hemen aynı şeyleri söyleyeceğiz. Çok düşük değerler veriyor mining için.

Bence almayın. Fiyatına değen bir model olduğunu düşünmüyorum.
AMD madencilere yaramasın diye kartı kırpa kırpa bir hal etmişler.
Bu paralara Türkiye'de anca 2.el yorgun RX570-RX580'ler bulunabiliyor, 6500XT onlara göre çok daha iyi ama fiyatları aynı nerdeyse. Aslında şu piyasada hiçbir kart fiyatını hak etmiyor ama yapacak bir şey yok :(

Bu paralara Türkiye'de anca 2.el yorgun RX570-RX580'ler bulunabiliyor, 6500XT onlara göre çok daha iyi ve fiyatları da baya yakın. Aslında şu piyasada hiçbir kart fiyatını hak etmiyor ama yapacak bir şey yok :(
6500 XT Rx 580 8 GB modelinden çok daha iyi değildir muhtemelen. Ayrıca 6500 XT için muhtemel anakart ve işlemci masrafını da düşününce mantıksız olabiliyor.

Geri
Yukarı