6500TL masaüstü bilgisayar önerisi

Panerai

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Maksimum 6500TL olacak şekilde (vade farkı dahil daha iyi olur) bir masaüstü PC toplamak istiyorum.
Oyun ve Adobe programları için kullanılacak. Oyun eskisi kadar oynamıyorum. En fazla oynasam şu anda CS:GO oynarım diyelim.
Önceliğimiz grafik&web tasarım.
HDD'ye gerek yok. Sadece SSD ya da M.2 SSD olabilir.
16 GB RAM olsun. Bu işler için düzgün renk gösteren bir monitör de ekleyebilirseniz sevinirim.
Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür ederim.

Ortak paylaşımlarınız sonucunda itopya üzerinde şöyle bir konfigürasyon hazırladım.
En uygun monitör dahil fiyat bu sistemde oluştu.

- AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 12nm İşlemci
- MSI B450M-A PRO MAX 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart
- 2 Adet x GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
- MSI Radeon RX580 ARMOR OC 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
- THERMALTAKE Versa J23 RGB 650W Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa
- TOSHIBA OCZ 480GB TR200 SATA3 2.5" SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma)
- AOC 24" C24G1 144Hz 1ms VGA 2xHDMI DP FHD Freesync Curved Gaming Monitör

Parçalar arası uyum sorunu, kasanın içinde ekran kartının sığmama problemi ya da soğutmada, hava sirkülasyonunda sıkıntı çeker miyim? Bu sistem de gayet güzel alınabilir derseniz muhtemelen buna yöneleceğim.
Yardımlar için teşekkürler,
SSD yerine M.2 SSD (CORSAIR 240GB Force MP510 NVMe M.2 SSD (3100MB Okuma / 1050MB Yazma) ) aldım ve sistemi satın aldım. Kargo dahil 5530₺ tuttu.

Kasayı kurdum fakat beğenerek aldığım monitör'de 1 adet ölü piksel var. Fakat ne yapacağım konusunda henüz karar veremiyorum. Kasayı hazırlayıp Windows'u kurduktan sonra 1-2 driver kurdum ve ölü piksel testi yaparak ekranı test ettim. Sol üst köşeye yakın sol ve üstten 3 parmak uzaklıkta bir adet ölü piksel mevcut. Çok küçük, gri tonlu ve sönük.

Konu hakkında satın almış olduğum Itopya'ya ve AOC firmasına mail attım. Araya hafta sonu girdiği için yanıt bekliyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı