650W 80+ Güç kaynağı tavsiyesi

Dostum işlemciyi İ7 6700 yapmanı, soğutucuyu listeden çıkarmanı ve anakartı Msi B150 Gaming M3 yapmanı öneririm. Daha iyi performans alırsın bu şekilde. İ5 6600K'nin İ7 6700'a yaklaşması bile zor. İkinci bir ekran kartı takmayacaksan High Power 500W 80+ yeterlidir. Veya Corsair modelini de alabilirsin. Alternatif olarak Aerocool KCAS 600W 80+ modeli de var. RAM'i 2x8 seçersen yükseltmek daha kolay olur.
Lütfen dikkatli okuyun, arkadaş sistemi toplamış, sadece psu soruyor.

Dostum işlemciyi İ7 6700 yapmanı, soğutucuyu listeden çıkarmanı ve anakartı Msi B150 Gaming M3 yapmanı öneririm. Daha iyi performans alırsın bu şekilde. İ5 6600K'nin İ7 6700'a yaklaşması bile zor. İkinci bir ekran kartı takmayacaksan High Power 500W 80+ yeterlidir. Veya Corsair modelini de alabilirsin. Alternatif olarak Aerocool KCAS 600W 80+ modeli de var. RAM'i 2x8 seçersen yükseltmek daha kolay olur.
Parçaları aldım değiştirme imkanım yok. Önerdiğin PSU'yu inceleyeceğim.

750W'lık modeli gayet iyi gözüküyor. 40 lira daha koyar onu alırım. Tam modüler olması açısından gayet kaliteli gibi. Bu marka üzermi beni PSU konusunda?
:) Seasonic güç kaynağı markaları arasında en iyilerden bir tanesi hocam. Belki de en iyisi. Ufak bir araştırma yaparsanız kalitesini görürsünüz. Baya eski bir marka ve herşeyden önce üretici bir firma. Antec, Corsair gibi markalara güç kaynağı üretmiş bir firmadır. Yani gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Son düzenleme:
:) Seasonic güç kaynağı markaları arasında en iyilerden bir tanesi hocam. Belki de en iyisi. Ufak bir araştırma yaparsanız kalitesini görürsünüz. Herşeyden önce üretici bir firma. Antec, Corsair gibi markalar bu firmaya güç kaynaklarını yaptırıyorlar.
Evet az önce araştırma yaptım. Bir çok kullanıcı memnun bu markadan. Ancak elden alacağım için alamayacağım sanırım. Kredi kartı limiti dolmasaydı alırdım internetten :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı