650W PSU Önerisi

Bütçe
1.000 TL

MRainb0w

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3-10105F - 16GB Ram - 1660Ti
RAM
CORSAIR 8GB 3000 MHZ
İşlemci
Ryzen R3 2300X
Merhaba, başlıkta da belirttiğim üzere 650W PSU önerisine ihtiyacımız var. Arkadaşımın bilgisayarında oyun oynarken, normal kullanım yaparken bile ani anda kapanmalar oluyor ve bunun PSU'dan kaynaklı olduğunu düşünüyoruz. Arkadaşımın attığı bir link var, onu aşağıya ekleyeceğim, onu almayı planlıyor ama daha iyi bir PSU varsa önerilere açığız. Şimdiden öneri verecek herkese teşekkürler.

Merhaba, başlıkta da belirttiğim üzere 650W PSU önerisine ihtiyacımız var. Arkadaşımın bilgisayarında oyun oynarken, normal kullanım yaparken bile ani anda kapanmalar oluyor ve bunun PSU'dan kaynaklı olduğunu düşünüyoruz. Arkadaşımın attığı bir link var, onu aşağıya ekleyeceğim, onu almayı planlıyor ama daha iyi bir PSU varsa önerilere açığız. Şimdiden öneri verecek herkese teşekkürler.

Onerdiğini kullanıyorum F/P ürünü ben tavsiye ederim.

RTX 3050 ve Ryzen 5 3600 ile kullanıyorum, fan sesi dışında bir problem yaşamadım.

SHP kötü bir ünite. Sarı etiketli VS'ler ile aynı tasarıma sahip. Bütçe dahilinde düzgün bir öneri yok. 100TL fazlasına Hyper Pro olabilir.

https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-fsp-hyper-80-pro-h3-650-650-w-fiyati,1131003649.html

Sistemi tamamen yazarsanız sevinirim, belki 550W de yeterli olur.

Sharkoon SHP V2 modeli neden tercih edilmemeli?
Sharkoon SHP650 V2 650W patladı
Hocam sistem içinde RX570 bulunuyor. Şu an kullandığı PSU 500W ama bir daha problem yaşamamak için 650W almayı tercih ediyor.

Hocam sistem içinde RX570 bulunuyor. Şu an kullandığı PSU 500W ama bir daha problem yaşamamak için 650W almayı tercih ediyor.
Dandik bir 500W ise yeterli gücü veremeyebilir. Bu sisteme 550W de rahat yeter. Güncelleme yapacaksa 650W daha mantıklı olur.

Dandik bir 500W ise yeterli gücü veremeyebilir. Bu sisteme 550W de rahat yeter. Güncelleme yapacaksa 650W daha mantıklı olur.
Dediğim gibi hem ilerisi için hem de şu an problem yaşamamak için 650W tercih edeyim diyor.

Peki bütçede herhangi bir artış yapabilir mi? 1300 bandına gelirse güzel bir 650W var. Ama o kadar çıkmazsa konuda atılan ürünler de güzel.

https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-sharkoon-650-w-ss-coolzero-650-fiyati,1058129067.html
Hocam maalesef maksimum 1.000 TL çıkabilir onun haricinde attığım linkteki gibi işte 850-900 TL civarı bir şeyler alabilir. Bu konuya bakıp kendisi karar verecek artık dediğiniz gibi bir çok öneri geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı