6600 TL i5 8400 ve RTX2060 Sistem Toplama

prof021

Decapat
Arkadaşlar merhaba, bu aralar sistem toplayacağım fakat çok kararsız kalıyorum bazen eklemişken onuda ekliyeyim deyip sistem fiyatını çok yükseğe çekiyorum, fakat en sonunda mantıklı davranarak bir sistem kurdum. Sistemde oyun oynayacağım sadece. Sizce nasıl olmuş? Ekle veya çıkar dedikleriniz var mı?

376520

İ5 8400 yerine 9400F, Z370 yerine B360 iş görür. Gigabyte RTX serisi almayın onlarda fan arızası var; hem ısı sorunu hem ses sorunu var. Anakart tasarrufu sayesinde MSI ya da ASUS alın.

Son düzenleme:
İ5 8400 yerine 9400F, Z370 yerine B360 iş görür. Gigabyte RTX serisi almayın onlarda fan arızası var; hem ısı sorunu hem ses sorunu var. Anakart tassarufu sayesinde MSI ya da ASUS alın.

Teşekkürler fakat ram'ler 3000HZ. Bahsettiğiniz B360 anakartlar 2600 üstü desteklemiyor yanlış bilmiyorsam?
Gayet iyi nerden topladın?

İtopya

Anakart: ASRock Z370 Pro4
İşlemci: i5-9600K
Sıvı Soğutma: Xigmatek SCYLLA 240
Ekran Kartı: GALAXY GeForce RTX 2060
RAM: G.Skill 8GB DDR4 2800Mhz (x2)
SSD: Adata SU650 240 GB
PSU: FSP600-60AHBC
Kasa: Cooler Master MasterBox MB510L

Toplamda 6590 TL tutuyor. Bütçenizi sonuna kadar kullandığınızda Intel tarafında maksimum toplanabilecek sistem bu diyebilirim. Anakartı aldığınız yerden BIOS güncellemesi yapmalarını isteyin.

Teşekkürler, birşey sormak istiyorum mesela anakart modellerinde desteklenen ram bölümlerine baktığımız zaman alacağımız Ram'lerin markasını göremeyebiliyoruz bazen örnek olarak vermiş olduğum sistemdeki Gigabyte anakart'ın desteklediği ramler bölümünde koymuş olduğum Kingston ram'lerin markası gözükmüyor. Fakat anakart DDR4 destekliyor Ram'lerde DDR4. Bu herhangi bir sorun açarmı ?

Teşekkürler, birşey sormak istiyorum mesela anakart modellerinde desteklenen ram bölümlerine baktığımız zaman alacağımız Ram'lerin markasını göremeyebiliyoruz bazen örnek olarak vermiş olduğum sistemdeki Gigabyte anakart'ın desteklediği ramler bölümünde koymuş olduğum Kingston ram'lerin markası gözükmüyor. Fakat anakart DDR4 destekliyor Ram'lerde DDR4. Bu herhangi bir sorun açarmı ?

Problem olmaz. Kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı