i5 8400 ve RTX2060 Sistem Toplama

Engin.Senses.99

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben bir sistem toplamayı düşünüyorum. Parçalar şöyle eksik veya görüşlerinizi yazarsanız sevinirim. Bir de 144 Hz 1 ms monitör düşünüyorum, önerilerinize açığım.
  • Intel Core i5 8400
  • Asus TUF z370 Plus Gaming
  • HyperX 8GB 3000Mhz c15
  • Asus ROG RTX 2060 OC 6GB
  • Samsung 970 Evo Plus 250GB M2 SSD
  • Cooler Master MasterBox K500L 600W 80 Plus

Gereksiz parçalar seçmişsin bence. Z370 ileride K ibareli bir işlemci takmayacaksan gereksiz bence. Oyun odaklı ise zaten o SSD tamamen gereksiz onun yerine 860 Evo tercih edilebilir. ROG STRIX ucuza gelmiyor ise başlı başına gereksiz masraf. Bunlardan kısılarak RAM’i arttırabilir, işlemciyi yükseltebilirsin bile.
Monitör olarak tavsiyem:
Samsung’un 144 Hz 1MS QLed 23.5 (23.6’da olabilir) olan monitörü.
Bütçe belirtin daha iyisini toplayabiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD var o yüzden sadece SSD alıyorum almışken iyi olsun diye bu SSD yi seçtim . Anakartıda 3000 mhz ve üstü desteği var diye seçtim bide ileride bi tane daha 8 gb alıcam.Bu arada benim seçtiğim ram cl 15 .

HDD var o yüzden sadece SSD alıyorum almışken iyi olsun diye bu SSD yi seçtim . Anakartıda 3000 mhz ve üstü desteği var diye seçtim bide ileride bi tane daha 8 gb alıcam.Bu arada benim seçtiğim ram cl 15 .
AM4 olan tüm anakartlarda zaten 3000Mhz desteği var. Sizin seçtiğiniz A320 chipset'li, biz B450 öneriyoruz size. SSD gayet iyi zaten alın. RAM konusuna gelirsek aldığınız RAM çok çok iyi ama çok fazla fiyata satılıyor.

AM4 olan tüm anakartlarda zaten 3000Mhz desteği var. Sizin seçtiğiniz A320 chipset'li, biz B450 öneriyoruz size. SSD gayet iyi zaten alın. RAM konusuna gelirsek aldığınız RAM çok çok iyi ama çok fazla fiyata satılıyor.
Karıştı galiba ben intel bi işlemci alıyorum ve b360 anakatlar 2666 mhz destekliyor . Bu yüzden Z serisi bi anakart almak istiyorum .

Sistem iyi olmamış. Bütçeni belirt.
  • SSD çok gereksiz. Normal bir ev kullanıcısı için 860 Evo yeterli.
  • K ibaresi olmayan işlemciye, Z serisi bir anakart almak israftan başka bir şey değil.
  • O işlemci yerine, yeni çıkan 9. nesil: 9400F alınabilir.
  • Kasa ve PSU pek iyi değil.
  • ROG Strix modeli genelde pahalı oluyor. Yine RTX 2060 alıp, daha ucuz bir modeli alınıp, artan para ile diğer bileşenlere yatırım yapılabilir.
  • 8GB ram günümüzde pek yetmiyor, 16GB çok daha iyi olur.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı