6600 TL sistem toplama

Hocam 10.nesil iyi aslında ve 10400F 2600X'ü tokat manyağı yapar. Neden memnun kalmadınız Intel'den?

Evet, bu PSU yeter.

Dual Core'dan tut İ7 7200'e kadar sürekli intel kullandım, sonra macbook ve imac'e geçtim yine intel kullandım

6 Ay önce Ryzen 5 1600AF kullanmaya başladım ve aşırı hoşuma gitti beğendim memnun kaldım o yüzden ryzenden devam etmeyi düşünüyorum açıkcası intel'e karşı bi antipati kalmış içimde yıllar içinde :D Oyundan çok renderla uğraşıyorum bu arada
Kasa olarak DarkFlash Aquarius öneririm:

Önü mesh değil diye pek tercih edesim gelmedi hava akışı nasıldır ki ?

Edit: kasanın önü mesh mi camlı mı ilk fotoğrafta camlı ikincisinde mesh :/

2600X gibi bir işlemciye 1265TL vermek gibi bir hata yapmayın.

70TL daha ekleyip 10400F alın.

Anakart olarak da B460M-A tercih edin.

SSD olarak WD Blue, 860 EVO, SanDisk Ultra modellerinden bütçenizin yettiğini seçin.

2600X gibi bir işlemciye 1265TL vermek gibi bir hata yapmayın.

70TL daha ekleyip 10400F alın.

Anakart olarak da B460M-A tercih edin.

SSD olarak WD Blue, 860 EVO, SanDisk Ultra modellerinden bütçenizin yettiğini seçin.

İntel almak istemiyorum ya o konuda netim yani, ssd olarak da 500 bandına çıkamam sanırım zaten bütçeyi baya zorladım arkadaşın dediği patriot burst'u tercih edeceğim sanırım

ayrıca aldığım ramleri 4500Mhz'e kadar overclock yapabilirim, intel işlemcide 2600 Kilidi var sanırım, anakart değiştirmek gerekiyor o da ekstra maliyet ve benim bütçem en fazla 50-100tl oynar artık.

Son düzenleme:
Evet rakip olarak 2600X 10400F'e rakip değil farkındayım fakat dediğim gibi ramlerim 3200Mhz olarak gözükse de çok rahat şekilde 4500'mhz'ye çıkabilen bir ram, B450 Anakart ile 3600Mhz'e overclock edip kullanacağım, 2600 Mhz bandında takılıp kalmak istemiyorum, bu durumda anakart değiştirmem gerekecek ve maliyet daha da artacak haliyle ben 6.800TL bandını geçemem maddi durumdan ötürü :/

Normalde bunu bile alamayacaktım eğer RTX 2060'ı 3000tl ye alamasaydım, son anda yakalayıp 3000Tl'ye rtx 2060 aldığım için şu an 2600X alabiliyorum ve üstüne çıkamıyoru maalesef ki. malum RTX 2060'lar şu an 4000TL Bandında.

edit: intel işlemci soğutucuları çok vasat gözükmüyor mu ayrıca :// o soğutucuyla kesinlikle kullanmam ve yeni soğutucu alma masrafı çıkar bir de üstüne.
Siz bilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı